Červenec 2015

Řecké sportovní trapasy

27. července 2015 v 14:20 | Matty |  Životní trapasy
Každý z vás už byl určitě někdy na dovolené v nějaké exotické destinaci. Já byl několikrát v Řecku a pokaždé jsem se vrátil se silnými zážitky. Jezdím totiž s jednou nejmenovanou cestovní kanceláří, která pod záštitou VZP organizuje léčebně-ozdravné pobyty. Mimo moře má hotel všestrannou sportovní výbavu a já jako vášnivý sportovec ji nikdy neodmítám. Ale plynou z toho i jisté trapasy.

Karambol o ušáčka

27. července 2015 v 11:54 | Matty |  Životní trapasy
Když už jsem v minulém článku nakousl, jak jsem se jednou nepříjemně vysekal na cestě do Starého Sedla, asi bych to měl dopovědět celé. Prosím, abyste si připravili zásobu papírových kapesníků a dávali pozor, abyste si tím brečením smíchy nezkratovali počítač. Nechtěl bych někomu nahrazovat majetkovou újmu způsobenou mým článkem, nebo lépe řečeno, mojí malou nehodou.

Dokonalý cyklovýlet

27. července 2015 v 9:38 | Matty |  Životní trapasy
Tak jak začít. Bylo normální nedělní odpoledne, venku docela zima, takže jsem seděl doma a tloukl špačky. Samozřejmě obrazně řečeno. Vtom se mi rozdrnčel telefon tím přihlouplým vyzváněním "Life is good". Nic lepšího už jsem v telefonu od LG nenašel. Volala (nebo spíše se mi chtěla dovolat) kamarádka, že prý má náladu vypadnout na kole někam daleko a jestli bych nejel s ní. Dvakrát po sobě mi ale vypadl signál, takže jsem třetí pokus ani neuskutečnil a zapnul WhatsApp. Nakonec se nám povedlo se spojit. Takže jsme se domluvili a já pro ní před druhou vyrazil na kole. K jejímu paneláku, vzdálenému ode mě dost daleko, ale nejezdím často, takže jsem přejel správnou odbočku a asi deset minut bloudil po okolí, než jsem našel správný dům. Skvostný začátek.

Mládež - naděje národa. Opravdu?

27. července 2015 v 9:10 | Matty |  Zamyšlení
Karel Poláček kdysi řekl dnes slavný citát: "To je mládež! Naděje národa!" Kdyby ale dnešní mládež viděl, asi by mu hrůzou vstávaly vlasy na hlavě. Bez urážky, ale dnešní mládež se s představou tohoto novináře a humoristy neshoduje ani v nejmenším. To nám donekonečna opakují i naši rodiče. Podle nich a našich prarodičů je dnešní mládež zkažená. V nečem určitě mají pravdu, neboť některé zvyky dnešních puberťáků jsou bohužel představám našich předchůdců na hony vzdálené.