Typy blbečků na ulici

29. srpna 2015 v 21:43 | Matty |  Zamyšlení
Dnes jsem narazil na Facebooku na článek "Typy píč", takže jsem se narychlo rozhodl také sesmolit pár vět na téma Typy blbečků na ulici. Vše je psáno samozřejmě s nadsázkou.1) Blbeček bez domova
Asi nejhorší případ na jaký můžete narazit. Zdržuje se kdesi na ulici, nejlépe v blízkosti veřejných prostranství, nebo místa, kde se může vyspat z opice, neodmyslitelně s flaškou něčeho tvrdšího v ruce a smrad, který se z něj line, nejen že leptá stěny, ale dokonce jde i nahmatat. Procházející osoby osloví vybranými slovy typu: "Hele vole, nemáš cígo?" a znovu se ponoří do opojení z toho, že žere zbytky z popelnice a bydlí v kartonový krabici, hlavně že má v ruce flašku chlastu. Pokud má opravdu šťastný den, najde někde odhozenou kudlu a popere se se svým kámošem, který mu usrkl z jeho flašky, nebo pochčije městskou památku a pak se někde s nevytáhlýma kalhotama svalí a strejdové policajti ho odvezou na záchtyku, kde mu daj kavalec a bezpečnostní mříže proti krádeži jeho majetku (tedy prázdné flašky od chlastu)

2) Zahraniční blbeček
Tenhle druh blbečků se v Česku rojí jako houby po dešti. Zejména v poslední době se u nás přemnožil typ blbečků ze Sahary, který je infikovaný vším co na světě existuje plus ještě ebolou a zdrhá ze své "domoviny", protože si nechce nechat provrtat koulí makovici a protože tady jsou takový idioti, co si tu makovici nechaj provrtat za něho. Navíc tady dostane hromadu peněz a byt a ještě stipendium na Karlovce, na což velmi nadávají naši horliví študentíci. A protože ví, že si tu může dovolit všechno, nezřídka to dopadne tak, že někoho zavraždí a naši páni úředníci ho omilostní pro nedostatek důkazů, hlavně aby si zachránili svoje teplé místečko tam nahoře. Nacpat na loď a poslat zpátky tam odkud přišli, kde si můžou řvát Alláh akbar do halelújá a šířit dál ebolu.

3) Hnědý blbeček
Tento typ blbečka kombinuje všechny vlastnosti blbečků typu 1) a 2), jenom už je zde poněkud zdomácnělý. Jedná se většinou o nočního živočicha typického zbarvení. Samička tohoto typu může mít světlou srst v oblasti hlavy. Bojí se vody a je charakterizován nezaměnitelným pachem. Původně stepní druh se přizpůsobil životu ve městech. Vyskytuje se po celém území ČR a SR. Je stěhovavý, někteří táhnou za potravou až za oceán. Samička rodí i několikrát do roka a mláďata sají sociální dávky až do smrti. Loví kořist bezbrannou a na tu útočí v tlupách. Škodlivý, zákonem chráněný.

4) Arogantní blbeček
Blbeček všech rasových skupin. Pokud ho oslovíte na ulici cizího města se žádostí o radu, obvykle vám vůbec neodpoví a dělá jako byste byli vosk, v horším případě vás rovnou pošle někam. Arogantní blbeček nesnese jakoukoli kritiku svého chování či vzhledu a reaguje značně podrážděně. Obvykle je ženského pohlaví s blond barvou vlasů, ale vyskytují se i odchylky. Má -li ovšem provést nějakou činnost, provede ji nedostatečně či ji neprovede vůbec a raději se někam zašije. Vyznačuje se tím, že všude byl, všechno ví, všechno zná, ale pro život je nepoužitelný a skončí jako osoba na rodičovské dovolené sledující Prosřeno.

5) Vševědoucí blbeček
Blbeček vyskytující se většinou v okolí veřejných staveb či nákupních center. Do začaté práce či vašeho nákupu se neustále míchá slovy: "Ale takhle se to nedělá, to musíš tohle a tohle..." a velmi znatelně otravuje ovzduší ve své okolí a nálada klesá k absolutní nule. Jeho monologu se většinou všichni smějí a posléze ho odpálkují. Vševědoucí blbeček si ovšem tuto radu nevezme k srdci a člověka, který si chce zachránit ušní bubínky a nervy, seřve tak, že ten už ani nepípne a svoji záplavu pitomostí si chrlí dál. Teprve po dobré hodině zjistí, že si jej nikdo nevnímá a stáhne se šířit obláček jedu jinam. U postižených a konečně osvobozených osob následuje bujará oslava vítězství, kde šampaňské teče proudem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama