Říjen 2015

Zkušenosti s vlakovou dopravou

31. října 2015 v 21:31 | Matty |  Cestování
Cestovat pravidelně vlakem jsem začal teprve nedávno, od doby co hraji za 1. KST Karlovy Vary a já sám bydlím v Sokolově. Do získání řidičáku a zmršení všeho možného, ohrožování životů na silnici atd. mi chybí ještě minimálně měsíc, takže vždy v pondělí a čtvrtek navečer cestuji vlakem. Ale konečně jsem došel k názoru, že vlaková doprava v Česku je jedním slovem zoufalost. Počtěte si o mých lapáliích s cestováním. Doufám, že vás konečně odradím od používání tohohle dopravního prostředku.

Nový vzhled blogu

29. října 2015 v 12:16 | Matty |  Nezařazené
Jak jste si určitě už při příchodu všimli, můj blog má ode dneška naprosto nový design stylizovaný do světlých barev s kouřovou clonou na pozadí. Omlouvám se všem, kteří se sem dostali v době, kdy jsem si mezi 10.30 - 12.00 hrál s designem. To vás muselo určitě nemile překvapit, že? Já sám jsem si už asi po stodvacátém pokusu, kdy mi design blogu nevycházel dle představ, říkal, že už se na mě ten nahoře snad zlobí a že radši půjdu rozflákat okna v bytě, jak jsem byl naštvaný, ale nakonec jsem to dotáhl do finální podoby. Dejte mi vědět do komentářů váš názor na nový vzhled a brzy se opět uvidíme u nových článků :)

Dopisy ostravského čtenáře Hornických listů

27. října 2015 v 19:34 | Matty |  Nezařazené
Firma, která konkuruje všeobecně známé Sokolovské uhelné, vydává noviny zvané Hornické listy. Autorovi se dostaly do rukou sešity ostraváka, a on tento dialekt miluje. Proto se rozhodl napsat dva dopisy sekretářce generálního ředitele oné firmy v dialektu. Některé výrazy si doslova stvořil sám a výsledek vypadal takto:

10 důvodů (tak 6 no), proč nechrlím pravidelně články

25. října 2015 v 21:18 | Matty |  Zamyšlení
Občas napíšu článek k tématu týdne, pokud mi samozřejmě sedí, a téma tohoto týdne mi dalo nádhernou možnost omluvit se také vám, mým čtenářům, že nechrlím články tempem, které byste ode mně možná čekali. Tad máte opět s nadsázkou oněch deset důvodů, a doufám, že po jejich přečtení moji situaci pochopíte. Máte ale zároveň můj slib, že se budu snažit psát tak často, jak to bude možné.

Vánoční úklid

11. října 2015 v 15:24 | Matty |  Nezařazené
Vím, že Vánoce se ještě neblíží, Ježíška a rodiče ještě necháme spát, než je zasypeme hromadou dopisů s přáním největších hloupostí, ale kamarádka mě inspirovala k dalšímu tématu, takže se budeme věnovat vánočnímu úklidu. Tato činnost k Vánocům neodmyslitelně patří už od dob, co Kristus vylezl ze slámy v Betlémě a mnohdy onoho ducha Vánoc tak trochu zažene. Protože ještě než se v návalu vánočních tradic někdo vánočně udusí kostí z kapra, při lití olova si propálí oko nebo zkratuje elektrické svíčky od Vietnamce a vypálí byt, musí se onen byt nejprve důkladně vysmejčit. To aby se pak u nás hasičům, až přijedou likvidovat hořící vánoční stromeček a zpívat si u toho koledy, u nás líbilo.

Vyhrát milion je nejhorší, co se může stát

3. října 2015 v 13:00 | Matty |  Zamyšlení
Každý z nás má určitě sen, že by se stal milionářem. Koupil by si, co by se mu zachtělo, koho by se mu zachtělo (tím mám na mysli největšího nepřítele - toho by zavřel do klece a každé ráno chodil mydlit klackem), dělal by si, co by chtěl, a tak všelijak podobně. Skutečnost však nakonec není tak úplně snová, jak si kdekdo může představovat. Protože většina z vás okamžitě začne svoje jmění utrácet za úplné krávoviny, a ve finále u vás nakonec na dveře zaklepe strejda exekutor nebo strejda Boris a odnese vám vaší plasmovou televizi s úhlopříčkou 150 cm (v případě strejdy Borise vám usekne zápěstí) a vy budete opět na dlažbě. Ani já bych v tomhle asi nebyl vyjímkou, i když peníze zrovna dvakrát neutrácím - jak Skrblík McKvák z komiksu Kačer Donald. Ale hezky popořadě. Jak by se to vlastně všechno seběhlo?

Vychovat kočku je horší než vychovat dítě

2. října 2015 v 15:08 | Matty |  Zvířecí
Leckdo si říká, že výchova dítěte může být to nejvíc, co lze v životě vykonat. Svého potomka musíte usměrnit, aby v dospělosti nechodil po ulicích a nelámal lidem holeně na potkání, nebo nechcal na pražské památky (kromě Miloše Zemana). Pokud se vám to podaří, můžete se považovat za zdárného a šikovného rodiče. Pokud ne, váš potomek vám přijde na osmnáctiny rozmlátit hubu, protože se nikde neuchytí, popřípadě vám něco otevřeně zlomí (otevřená zlomenina), a ve finále vás pošle rovnou do peklíčka, kde se budte smažit kvůli špatné výchově. Já myslím, že vychovávat kočku nebo jakékoliv jiné domácí zvíře, které roznáší po domě špínu, infekce a parazity, to je ještě víc než vychovat dítě. To se vám aspoň nevysere na podlahu nebo nepřekouše všechny kabely u počítače (tedy většinou). A je toho mnohem víc, co musíte svého miláčka naučit, nebo vám váš miláček udělá z domu velmi brzy kůlničku na dříví, což dítě většinou nedokáže. Tedy pokud nemáte doma Čeňka jako má Dominik Landsman alias fotr.