Vychovat kočku je horší než vychovat dítě

2. října 2015 v 15:08 | Matty |  Zvířecí
Leckdo si říká, že výchova dítěte může být to nejvíc, co lze v životě vykonat. Svého potomka musíte usměrnit, aby v dospělosti nechodil po ulicích a nelámal lidem holeně na potkání, nebo nechcal na pražské památky (kromě Miloše Zemana). Pokud se vám to podaří, můžete se považovat za zdárného a šikovného rodiče. Pokud ne, váš potomek vám přijde na osmnáctiny rozmlátit hubu, protože se nikde neuchytí, popřípadě vám něco otevřeně zlomí (otevřená zlomenina), a ve finále vás pošle rovnou do peklíčka, kde se budte smažit kvůli špatné výchově. Já myslím, že vychovávat kočku nebo jakékoliv jiné domácí zvíře, které roznáší po domě špínu, infekce a parazity, to je ještě víc než vychovat dítě. To se vám aspoň nevysere na podlahu nebo nepřekouše všechny kabely u počítače (tedy většinou). A je toho mnohem víc, co musíte svého miláčka naučit, nebo vám váš miláček udělá z domu velmi brzy kůlničku na dříví, což dítě většinou nedokáže. Tedy pokud nemáte doma Čeňka jako má Dominik Landsman alias fotr.Pro upřesnění, co všechno kočka doma dokáže, uvedu několik zběžných případů. Jsou cca 2 hodiny ráno, a kočka se nám naučila, že vždycky v tuhle hodinu poleze do postele, kde bude všechny kousat, škrábat a navozovat všeobecně povzbudivou atmosféru. To je hlavní důvod, proč mám po celém obličeji a rukou škrábance. Odmítám hnutí emo, takže místo žiletky bohatě stačí kočka, a výsledek je stejný. Ještě navíc nemusíte kupovat žiletku.

Další problém je potřeba vyměšování. Když vychováte dítě, naučíte ho na nočník. Kočka má svůj záchod, na kterém má hromádku písku tak pro morče, ale aby do toho zahrabala výkaly, to ne. Je z toho tak nervózní, že se s klidem vykadí na podlahu a celým bytem se line příjemná vůně kočičích hoven. Kočka do toho samozřejmě šlápne, takže to roznese po celém bytě, následně se vrátím já domů a můžu se zalknout smradem. V předsíni je k tomu pořádná tma. Jak tedy prchám z dosahu smradu a chystám se skočit z okna, hodím smyka po posraný podlaze a ze sebevražedných sklonů rázem sejde. Když se konečně odhodlám ten humus uklidit, přičemž mi kolabují smysly i životní funkce, kočka se na čerstvě vytřenou podlahu ještě vybleje. To jen tak pro srandu, abych si dal repete. A taky, aby mi ukázala, že jí moc krmím, takže budu muset snížit denní dávky a zbytek házet do popelnic pro cikány a uprchlíky.

No a v neposlední řadě - problém šmejdění. Kdyby kočka neměla celý byt padesátkrát prolezlý odshora dolů, ani bych se tomu nedivil. Jenže ona už jaksi všude byla, takže bych řekl, že to všechno dělá jen z čiré vychcanosti. Protože když už něco zkoumá, poshazuje, rozfláká a sežere všechny věci v okruhu dvaceti metrů od toho místa a je potom šťastná a rozradostnělá. Poté nabíhám já s hadrem, mopem a zásobou sedativ a jsem také šťastný a rozradostnělý. Myslím, že se jednoho dne ozve zvuk silně připomínající výbuch kombajnu s patnácti zemědělci na korbě (znáte takový zvuk, viďte?). Ten bude značit jediné - kočka otočí čudlíkem na sporáku, škrtne si sirkou a vyhodí celý sedmipatrový panelák do luftu. Počty obětí se budou blížit holocaustu a přeživší osoby z naší domácnosti poputují do chládku. A hlavní aktér toho všeho vyvázne jen bez několika chlupů na zádech. Po takovýchto zkušenostech začínám zastávat názor, že radši budu mít doma uřvané usoplené dítě, co mi zdemoluje elektroniku, než kočku, u které mám strach, jestli někde pod stěnou nevyšmejdí atomovku. A s výchovou kočky je to mnohdy těžší, protože než jí naučíte pár základních příkazů, bude dítě schopné počítat logaritmy nebo nevímco ještě, a vy už budete mít nervy v hajzlu. Takže asi tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 4. října 2015 v 21:36 | Reagovat

:D :D Píšeš hezky vtipně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama