Zkušenosti s vlakovou dopravou

31. října 2015 v 21:31 | Matty |  Cestování
Cestovat pravidelně vlakem jsem začal teprve nedávno, od doby co hraji za 1. KST Karlovy Vary a já sám bydlím v Sokolově. Do získání řidičáku a zmršení všeho možného, ohrožování životů na silnici atd. mi chybí ještě minimálně měsíc, takže vždy v pondělí a čtvrtek navečer cestuji vlakem. Ale konečně jsem došel k názoru, že vlaková doprava v Česku je jedním slovem zoufalost. Počtěte si o mých lapáliích s cestováním. Doufám, že vás konečně odradím od používání tohohle dopravního prostředku.První potíží je cena jízdného, pokud nemáte nějakou slevu. Ty ceny jsou prostě absurdní. Chápu že Český dráhy musejí jakou většina společností nějak profitovat, ale tohle je vyloženě přemrštěné. Uvažte, že vlaky nejezdí včas, cokoliv se může podělat, což se dočtete níže, a jednosměrná jízdenka ze Sokolova do Varů, což je cca 20 km, stojí 40 korun. Asi se tady kope podobný tunel jako je chudák stará Blanka. Kam ty peníze jdou je mi naprosto jasné, ale psát to tu nebudu, aby ke mě náhodou nepřišli na návštěvu. Těmhle lidem je lepší se vyhýbat jak čert svěcené vodě.

Další problém, zpoždění. Kdepak, nejsme ve Švýcarsku, aby byli mašinfírové důslední. Tady se může zpozdit cokoliv o jakoukoliv dobu a lidi ani moc neřvou. Proč taky, že? My jsme trpěliví a rádi si počkáme. Já dojedu do Varů v 19.03 a za šest minut mi normálně jede autobus, takže mě zpoždění 10 minut vůbec nerozhodí. A jejich výmluvy na výluky si můžou strčit víte kam. To je jako kdybych se já vymlouval, že jsem podělal zkoušky v autoškole kvůli blbýmu komisaři. Ty podělám tak jako tak, takže buďte v klidu.

Když už jsem u toho zpoždění, dostal jsem nádherný důkaz. Už jsem se zmínil, že ze Sokolova do Varů je to tak 20 km. No a zrovna minulý týden vlak nabral na téhle trase zpoždění 16 minut. Zřejmě měl vlakvedoucí práci trochu jinde, jako z jednoho vtipu, který jsem nedávno četl. Netýká se vlaků, ale letadel, ale ve finále je to nemlich to samé:

Kapitán letadla hovoří s cestujícími, a když skončí, neuvědomí si, že nechal zapnutý palubní mikrofon. Říká druhému pilotovi: "Teď si dám kafe a pak přefiknu tu novou letušku."
Letuška za ním pospíchá, aby mu řekla, že má zapnutý mikrofon.
Zastaví ji jeden cestující a říká: "Kam letíš, vždyť říkal že si dá ještě kafe."

No a naposledy je tu ještě menší problém upozornění na zastavení. To když si někdo dáchne a přejede stanici, takže skončí místo v Prachaticích třeba v Brně. Ale já mluvím trochu o něčem jiném. Mezi Sokolovem a Vary mám jen jednu zastávku, v Chodově, takže sleduju situaci. Už na nádraží bylo něco divně, protože vlak stál jaksi na opačné koleji než normálně, protože na vedlejší byl vlak s hodinovým zpožděním, ve kterém se to s průvodčí trochu natáhlo. Takže mi vlak málem ujel. Pak už šlo všechno jakžtakž dobře, při druhém zastavení jsem se připravoval vystoupit. Zmáčknu kliku u dvěří, dostanu skloněný do huby tím blbým úchytem, ostatně jako vždy, a otevřu. Místo vystoupení ale zůstávám čumět, jak se říká, do blba. Kde nic, tu nic. Nádraží nikde, všude tma, a kam dohlédnu, všude jenom násep. Stojím tedy u těch dveří ještě s dvěma ženskýma, čumím do tmy vyloženě jako debil a hádám, kde to sakra jsme. Až asi po dvou minutách mi dojde, že vlak zastavil před nádražím a honem zavřu dveře, než se zase rozjede. Nejvtipnější na tom je, že nepřišel nikdo, kdo by nám cokoliv oznámil, a to po celých těch dvacet minut jízdy, takže ve všech byla malá dušička jestli jsme nepřejeli tu stanici.

Říkám to na rovinu - jakmile budu mít v rukou papíry, končím s vlaky, protože stát se mi ještě jednou něco podobného, už zavolám na vedení ČD a odstraní mě jako nepohodlného občana, který si dovolil něco namítnout. Už jsem několik takových ve vlaku potkal, ale žádného z nich už jsem pak nikdy neviděl. Asi už jsou někde zakopaní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 1. listopadu 2015 v 15:07 | Reagovat

ČD - čekáš dlouho? čekej dál! časem dojedeš ... Jako je to katastrofa, co si budeme povídat, že? Posledně nám takto ujel autobus náhradní dopravy, jen proto, že na nádraží to "zapomněli" ohlásit. 50 lidem to ujelo ...

2 JennM JennM | E-mail | Web | 9. listopadu 2015 v 18:12 | Reagovat

Tak to mě rozesmálo. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama