Povinná vojenská služba? Ani omylem

6. prosince 2015 v 16:31 | Matty |  Zamyšlení
Poněvadž jsem na vážkách, co napsat, pustím si píseň od Sabatonu - "You're in the Army now" a zamyslím se nad návrhem uzákonit opět vojenskou službu. Leckdo z vás si jistě pomyslí, že naší mládeži by to prospělo. U některých nevychovaných fracků, kteří se daleko vymykají představě fracků od bratří Nedvědů z písně "Stánky" (čili že místo s cigaretou a holkou, co nemá kam jít stojí u stánků s jointem a šlapkou z D1), u těch by to jistě prospělo. Na druhou stranu zastávám názor, že dnešní mládež (a tím myslím i sebe) je tvrdému vojenskému drilu natolik odvyklá, že vojenská služba by nadělala mnohem víc škody než užitku.Dobrá, dejme tomu, že návrh našich infantilních politiků projdel až do rukou prezidenta Zemana, který se proslavil svým výrokem na adresu Pussy Riots (doslovně cituji: "Kunda sem, kunda tam...", jen pro neznalé), a ten jej po půtuctu panácích becherovky podepíše. Pár hodin nato vpochoduje do bytu rodin armádní generál, přičemž pažbou vyrazí dveře a zařve: "Otevřete, tady gestapo!" a odvede si vašeho osmnáctiletého synáčka, který neumí ani salutovat, zato má ve své třídě největší počet uhrů na cm2 a chlubí se tím, že přitáhl na vysvědčení jedenáct nedostatečných. Ten samozřejmě při prvním nástupu zjistí, co ho čeká a zdrhá, jako by mu za patama hořelo. Velící důstojník ho zpacifikuje, pažbou mu vyrazí polovinu zubů, následně se zatváří, jako že se nic neděje, pokárá ho za špatně vyleštěné knoflíky a zařadí zpátky do družstva. Vždyť on je pán, ten může sekýrovat vojína, jak chce.

Povedený synáček rychle zjistí, že to ještě neskončilo. Velitel je totiž pořádně nasraný. Tudíž mu jeho pokus o dezerci to dává sežrat při postupu v rojnici, kdy jej blahosklonně ustavuje velitelem družstva. Z této funkce vyplývá povinnnost být vždy dvacet kroků před svým družstvem. Pokud se tedy ozve "Čelem vzad!", lidé v rojnici se v klidu otočí, kdežto velitel, který se v tom okamžiku octl dvacet kroků za družstevem, honem pádí zpět, aby se dostal zase těch dvacet kroků před družstvo. To je dohromady 40 kroků rychlíkovým tempem. Sotva je tam, velí se prostě znova "Čelem vzad!". Při tomto cvičení se tedy lidé v rojnici klidně otáčejí a vždy ujdou pár kroků, co noha nohu mine, zatímco nebohý teenager lítá sem a tam jak prd na náledí.

Zatímco velitel sviští sem a tam jak vyplašený kanec, velitel se radí, co ještě dezertérovi vyvést. Proto mu dává do ruky pušku armádní vzor 47 z roku 1916, kterou on nikdy ani nedržel v ruce a která váží nějakých 15 kilo. Pochopitelně mu ihned vypadne z rukou generálovi na nohu, a ten mu napaří pět dní basy za napadení představeného. Předtím ho ale ještě nechá z pušky vystřelit. Stoletá křesací puška, která sloužila ještě nebožtíkovi Ferdinandu d'Este, má obrovský zpětný ráz, takže chudákovi vojínovi při prvním výstřelu zlomí pět kostí v obličeji a vyrazí zbytek zubů. Poté už bezzubý domobranec nastupuje zmíněnou basu, kde škrábe kobzole pro celou rotu. Sotva z ní vyleze, pošle ho velitel střežit hranice před uprchlíky. Je začátek prosince, venku 50 centimetrů sněhu a deset pod nulou. Bude tedy muset spát ve sněhu. Když se ptá po spacáku a termolahvi, dostane se mu jen pošklebků od zkušenějších vojáků. Na druho stranu ho napadá, že je to skvělá příležitost, jak zdrhnout. Jeho naděje jsou rychle rozprášeny, když zjistí, že jde na hlídku s dalšími třemi vojáky, kteří mají tajný rozkaz po něm pálit při prvním pokusu o útěk.

Po příjezdu do lesa vojenský náklaďák vysadí čtveřici vojáků na určeném místě. Nezkušený vojín má pušku jenom na opírání, protože s ní netrefí ani stodolu, natož uprchlíka, klepe se zimou, protože neumí zapálit oheň (což by mimochodem ani nesměl), a myslí na sladký domov. Z úvah ho vyrušuje nadřízený, který ho seřve, cože nedává pozor. Dojde k ostré výměně názorů mezi vojákem a představeným o možném návratu k mamince. Následně se voják už nasere, řekne důstojníkovui, jaká je svině, vrazí mu jednu pažbou a bere roha. Důstojník vyplivuje tři zuby a dává vojákům rozkaz k palbě. Vykotlané hlavně mají takový rozptyl, že náhodou sejmou i uprchlíka, co se snažil využít zmatku. Většina kulek nicméně trefí. Tak končí nádherný příběh mladíka poslední generace, který musel nastoupit na vojnu. Odpočívej v pokoji, železné mládí národa!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erika Erika | Web | 6. prosince 2015 v 16:47 | Reagovat

Neviem vlastne, ako mám toto chápať. Si teda za to aby sa to spravilo či nie? Ak ťa zaujíma môj názor, som za to aby sa to uzákonilo. A to mám 15 rokov. Áno , už počujem ti reči ,že som baba. No ja by som hoc aj robila ,že som chalan len aby som tam išla. Väčšina dnešnej mládeže (môj vek) sú arogantný a správajú sa ako keby im patril celý svet. Trochu disciplíny a krutého výcviku by sa im hodilo. Ja som jednoducho za to aby sa to zaviedlo. A keby môžem budem medzi prvými ,kto by sa tam hlásil. Je to len môj názor. ;-)

2 Jana Jana | E-mail | Web | 7. prosince 2015 v 7:24 | Reagovat

Já bych to zavedla. Ono dost bratrových spolužáků, kteří na vojně jsou s ním, jsou takov individua, že by jim to prospělo, kdyby jim za to nikdo neplatil a jen je dusil :) Mládí by mělo dostat pořádně zahulit a třeba by konečně přestali nosit vyholené hlavy a navrchu copánek ... Bléé :-!  :-!  :-!

3 MutilatedMalice MutilatedMalice | 20. prosince 2015 v 18:24 | Reagovat

Mazat komenty to jo.. pěkná fraška.. mít tu "diskusi" kde mažeš to co se ti nelíbí.. cenzuruješ názor a vypadá to pak jakože jen ty máš pravdu.. nazi mod

4 Matty Matty | 20. prosince 2015 v 19:08 | Reagovat

[3]: Mažu jenom ty komentáře, u kterých vím, že jsou od blbých známých, nebo které sem nepatří. Tím myslím např. vzájemné urážky jako před několika týdny. Takže zase prr.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama