Šílenec? To je slabé slovo

8. ledna 2016 v 21:07 | Matty |  Nezařazené
Abyste se dovtípili, cože má vlastně tenhle nadpis vyjadřovat, dnes bude řeč o jedné mojí dlouholeté kamarádce, která je tak trochu...trhlá. Jmenoval ji tu nebudu, aby mě ve spánku nepodřízla jak podsvinče. Ta prostě odmala už asi byla trošku divnější, řekl bych až zralá na psychiatrii. Při pohledu na ní vás okamžitě napadne, že osoba jako ona by si z milosti zasloužila ránu tyčí přes zátylek, a občas bych to rád udělal, abych zbavil trápení ne ji, ale sebe a lidi okolo. Strávit s někým jako je ona den v jedné místnosti, tak už dávno sedím někde, kde jsou polštáře na stěnách ve svěrací kazajce a dělám brm brm. Občas se divím, že lidé, kteří jsou jí nablízku každý den, už tam nesedí taky. Asi si milá kamarádka místo nich koupila roboty, kteří mají emoce srovnatelné s talířem brambor, jinak nevím.Jistě se ptáte, v čem že ta její střelenost spočívá. Hned vám na to odpovím. Jsou to její záchvaty smíchu. Má totiž neuvěřitelnou schopnost i z největší kraviny dostat výtlem, kdy se nekontrolovatelně svalí na zem a ještě dlouze tluče rovnátky o lino. V tu chvíli dostávají výtlem i všichni přítomní v místnosti a nezřídka smíchy i brečí. Přiznávám, že při pohledu na svíjející se dívčí postavu na zemi v nekontrolovatelných záchvatech smíchu by se nezaujaté osobě nabízelo slovo "kráva", ale já už si zvykl. Stejně jako jsem si zvykl na její další vlastnost. Nepříjemnou sarkastickou jedovatost. Ano, častokrát si za to můžu sám, protože dobře neodhadnu situaci a tak říkajíc jí sám nahodím míč na smeč, přičemž ona dokáže kteréhokoliv zaváhání ihned využít a setřít mě způsobem, kterému se smějí všichni na deset metrů kolem. A jako správná kamarádka mi největší libovky nezapomene pravidelně připomínat. Typická ženská...

Abych to nevypadalo, že jediný já jsem tady větší debil než Zeman, musím říci, že také milá sarkastická, záchvatům propadající kamarádka si občas umí pěkně naběhnout. Jako onehdá, když jsme jeli na cyklovýlet. Bylo krásné počasí, tak jedenáct stupňů a pršelo, čili přímo ideální podmínky. Ve městě v jednu chvíli projíždíme zatáčkou, na kterou od doby, co jsem sedl za volant, nadávám v jednom kuse. Prostě hnusně nepřehledná a ještě z kopečka. Každopádně bych doporučil kamarádce naučit se základní pravidla provozu na pozemních komunikacích (používám tenhle termín, abych působil inteligentně), především to, že se jezdí po pravé straně silnice. Jelikož přes mé opakované důrazné výzvy, při nichž jsem na kole připomínal vyšinutého Svědka Jehovova, dále pokračovala v jízdě vlevo. No a zrovna z té zatáčky zespoda proti nám vyjelo policejní auto, a div že milou kamarádku neposlalo do škarpy. Byla by to stejně jen její vina a já bych jí to trochu i přál. Jsem to ale svině, co? Každopádně policisté v autě ji hned zpražili nevybíravým pohledem a vypadali, že chtějí vystoupit a na místě ji popravit ranou do týla. V ten moment jsem pro změnu dostal takový výtlem já, že jsem málem neskončil ve škarpě, ale betonových zábranách lemujících nedaleké parkoviště. Když bylo nebezpečí srážky s vozem nebo betonem zažehnáno, co myslíte, že udělala ona aktérka situace? Dál jela vlevo. Nic víc asi není třeba dodat... Ba jo, ještě je. Stejnou jízdu praktikovala i na cyklostezkách, kde pro změnu málem sejmula tak deset cyklistů. Mám štěstí, že jsem neslyšel, jak ji nazývali, protože bych jí to dával ještě hodně k dobru.

Každopádně i přes tyhle libůstky zůstává stále člověkem, u kterého se sice bojím o duševní zdraví, ale na druhou stranu bych nenašel nikoho, kdo mi dokáže tak zvednout náladu. Možná proto se setkání s ní nevyhýbám, právě naopak. Člověk, který bere vše s nadhledem, a ze všeho si umí udělat srandu, to je dneska vzácnost. Připomíná mi trochu Šášu Krustyho, jen neprodává burgery, po kterých jeden poletí nahoru do nebíčka. Teda doufám, protože jinak už nepáchnu do Mekáče. Na smrt jsem ještě mladej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 9. ledna 2016 v 8:58 | Reagovat

Ty ses zamiloval... :P

2 Matty Matty | 9. ledna 2016 v 10:25 | Reagovat

[1]:Já?? Nééé... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama