Život z obchodního hlediska

26. února 2016 v 20:37 | Matty |  Zamyšlení
Tak pro téma týdne "Cena našich životů" jsem dokonce sám hlasoval, byť obvykle tyhle celonárodní kratochvíle v podobě ovlivňování hlasů redaktory, vzájemného vyhrožování si jednotlivých bloggerů s noži v rukou a tak podobně jdou mimo mě. Ale tentokrát mě téma týdne zaujalo, hlavně proto, že mi dává docela dobrou možnost, podívat se na tuhle problematiku opět z trochu jiného úhlu pohledu. Chci vás jen požádat o jednu věc. Až článek dočtete, nezanechávejte tu prosím komentáře typu "Jsi debil" atd., protože to, co tady píšu, můžou brát vážně jenom lidé bez špetky smyslu pro humor. Čili tak 99,9% aktivní populace, o čemž už jsem se přesvědčil.Cena našich životů je vcelku různá. Kdybyste si mohli koupit něčí život, rozhodně byste asi nesáhli po životě afrického domorodce nakaženého virem zika. Zato nabídky na život miliardáře typu Mark Zuckenberg nebo Steve Jobs by šplhaly do astronomických výšin. I když život miliardáře by si mohl koupit jen další miliardář, protože tihle lidi by svůj život asi jen tak zadarmo nedávali. Takže by to ve finále dopadlo tak, že by si ti miliardáři životy skupovali navzájem a snaha obyčejných lidí by šla slušně řečeno do kopru. To máte stejné jako s obchodováním na burze, obyčejní lidi si tam taky ani nečuchnou. Nebo dražba diamantů, zkrátka akce vyhrazená pro nejužší smetánku, která si nahrabala prodejem ropy nebo podporou ISIS.

A nakolik bych svůj život ocenil já? Tak, protože jsem ve společnosti krajně neoblíbená osoba, když se směju, teče mi krev z nosu a jsem vyhublý jak chmelná tyč, přihazoval by na mě jenom Eskymák nebo Afričan odněkud od rovníku. Podtrženo, sečteno, na burze bych díru do světa neudělal. Pokud by přece jenom někdo o můj život měl zájem, jdu se hlásit do Bradavic, abych uměl přehazovat těla. Možná tam potkám Harryho nebo Hermionu, nebo rovnou Voldemorta, který už se určitě zase někde potlouká jako duch. Naštěstí zatím jenom jako duch, takže mě nezaadavakedavruje ani na mě nepoštve Naginiho a já se naučím metamorfózu. Pak už jen směle očekávám vaše nabídky na můj život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 26. února 2016 v 20:59 | Reagovat

:D Je to veselý pohled na cenu našich životů, to s burzou se mi líbí. Jen se obávám, že můj život by taky neměl zrovna velkou cenu. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama