Květen 2016

Stolní tenis na OH 2016

16. května 2016 v 15:52 | Matty |  Nezařazené
Tak já se vám dámy a pánové moc omlouvám, ale tentokrát žádnou porcičku sarkasmu a ironie kombinovanou s vydatnou dávkou životních lapálií nečekejte. Protože se blíží zahájení olympijských her v Rio de Janeiru, vzal jsem si pod lupu soutěž ve stolním tenise a pokusím se odhadnout, jak by to mohlo nakonec celé dopadnout. Ve světě stolního tenisu už se pohybuji několik let, takže mám s tím své zkušenosti. Tady jsou mé odhady:

Pálení čarodějnic z jiného úhlu pohledu

11. května 2016 v 21:14 | Matty |  Zamyšlení
Protože před pár dny zase proběhl ten zvyk ze středověku, podívám se mu dnes trochu na zoubek. Těžko říct, proč tomu tak je, ale já tenhle zvyk úplně nenávidím. Vždycky, když se blíží ten den, kdy se do ulic vyhrne půlka Čech a bude fanaticky pochodovat městy s loučemi, vidlemi, TNT, ručními granáty z války ve Vietnamu a podobnými život-ohrožujícími věcmi, radši vždycky někam vypadnu. Podle mě je ten zvyk úplně nanic. Je v tom asi tolik důstojnosti (a teď cituji Stephena Kinga) "jako když se mongoloidní idiot oběsí na vlastním jazyku a ještě si u toho nasere do kalhot". Nežijeme už přece v době, kdy se celá Evropa fanaticky hnala za několika dámami, které byly podle zkorumpovaných kněží a církve nenormální a Bohu odporující jenom proto, že najednou sousedovi přestala dojit kráva.

Sportovní experti

8. května 2016 v 20:00 | Matty |  Nezařazené
Protože jsem teď opravdu dlouho na blogu nic pořádného nevyplodil, zejména kvůli erupcím na Slunci, ustavičnému strachu z toho, že mi za barákem bouchne TNT, které tam nastraží nějaký maskovaný debil, kretén, kokot nebo sadomasochista z IS, zkrátka muž zasluhující pořádnou ránu tyčí přes zátylek, lámání v kole a další bolestivé způsoby popravy, a zejména kvůli tomu, že teď tak trochu plavu z biologie, rozhodl jsem se, že vám to trochu vynahradím. Tak! Vyčerpávající úvod v jedné větě bychom měli za sebou, 90 % potencionálních čtenářů mé stránky právě opustilo, protože smysl té věty ani nepochopili, a teď konečně, co že to mám v plánu.

Novinky.cz aneb Seriózní periodikum

7. května 2016 v 21:10 | Matty |  Zamyšlení
Dnešní svět se točí kolem informací. Nebudeme si nalhávat, že na prvním místě dneska nestojí internetová periodika, protože upřímně - kdo dneska ještě čte tištěné noviny, když není třeba v práci? Já zastávám názor, že periodika člověka dost ovlivňují - a vzhledem k tomu, co se v nich často píše, se člověk ani nemůže divit tomu, že většina Evropanů sympatizuje s islamisty nebo přemýšlí, jak vyhladit uprchlíky podobně jako kdysi Hitler židy. Ono totiž 95% zpráv, které se na internetu, a zejména na slavném portálu Novinky.cz objevují, jsou právě z takového kalibru. Aspoň desetkrát za den vidíme zprávu typu, že islámský fanatik zabil ve Francii 50 lidí nebo že zase někomu uřezal hlavu nový Džihádista John. Mezi takovými zprávami se občas objeví bílá ovce, jako že například islamista omylem odpálil osm svých kolegů. To pak radostně vyskočím a zatancuju si čardáš, protože na světě je o devět debilů míň. To jsou ale výjimky. No, a zbylých pět procent zpráv se zpravidla točí kolem geniálních výroků našeho věčně ožralého prezidenta. Upřímně mi nejde na rozum, odkud ty svoje proslovy bere. I kdyby to nebyl prezident, každý člověk se má přece chovat důstojně. A teď si vezměte, že takový člověk reprezentuje náš stát. No co si pak má svět o nás myslet. Takové voloviny by snad nevypustil z úst ani člověk inteligencí na úrovni hraničící s debilitou.