Stolní tenis na OH 2016

16. května 2016 v 15:52 | Matty |  Nezařazené
Tak já se vám dámy a pánové moc omlouvám, ale tentokrát žádnou porcičku sarkasmu a ironie kombinovanou s vydatnou dávkou životních lapálií nečekejte. Protože se blíží zahájení olympijských her v Rio de Janeiru, vzal jsem si pod lupu soutěž ve stolním tenise a pokusím se odhadnout, jak by to mohlo nakonec celé dopadnout. Ve světě stolního tenisu už se pohybuji několik let, takže mám s tím své zkušenosti. Tady jsou mé odhady:


PRORAZÍ:

Stefan Fegerl (Rakousko) - Fegerl patří ke generaci, která se vyšvihla v posledních dvou letech. Od roku 2014 se až do května 2016 posunul v žebříčku ze 74. mista na hranici světové dvacítky. Na olympijských hrách v roce 2012 nestartoval, neboť neprošel kvalifikací, ale při svém olympijském debutu by (s ohledem na los) mohl odehrát slušný turnaj. Jistě, je možné, že ho svážou nervy, ale tenhle Rakušan už ukázal, že umí potrápit i světovou špičku v čele s čísnkými hráči Ma Longem, Zhang Jikem či Xu Xinem.

Odhadovaný výsledek: osmifinále


Lee Sangsu (Jižní Korea) - podobně jako Fegerl se sympatický pětadvacetiletý Korejec posunul během dvou let z páté desítky žebříčku až na 14. místo na světě. Po svých reprezentačních spoluhráčích Joo Sae Hyukovi a Jung You-Sikovi se jedná o nejlepšího hráče na domácí scéně. Na svém kontě sice nemá ještě ani jeden titul z World Tour, ale na olympiádě by, opět s ohledem na los, mohl prorazit, a já mu předpovídám minimálně 4. kolo.

Odhadovaný výsledek: 4. kolo


Liam Pitchford (Velká Británie) - teprve dvaadvacetiletý Brit se chystá, rovněž jako dva výše jmenovaní, na svou první olympiádu. Na světovém žebříčku je nyní sice až na začátku šesté desítky, ale zejména v letošním roce na sebe upozornil skvělými výkony na týmovém mistrovství světa, kde upoutal přesvědčivými výkony, když Anglie senzačně dokráčela až do semifinále, a mimo jiné vedl 2:0 na sety nad světovou sedmičkou, Japoncem Junem Mizutanim. I když nakonec zápas prohrál, předvedl skvělé výkony a rozhodně na sebe upozornil přední evropské a světové týmy. Pokud se mu podaří zopakovat tyto výkony i pod pěti kruhy, mohl by hodně prorazit.

Odhadovaný výsledek: 3. kolo


ZAHRAJÍ STANDARD:

Quadri Aruna (Nigérie) - Sympatický a bojovný Nigerijec se do světové špičky dostal před dvěma lety a momentálně okupuje na žebříčku ITTF 32. místo. To, že je velký talent, nepochybně prokázal právě v roce 2014, během něhož se vyšvihl z třetí stovky žebříčku až na hranici světové třicítky, to znamená přesně o 170 míst! Není divu, že za tento počin jej ITTF vyhlásila talentem roku. Do Ria se kvalifikoval po prvenství na Afrických hrách a v Brazílii by mohl předvést výkony odpovídající hráči světové třicítky, to jest minimálně čtvrté kolo.

Odhadovaný výsledek: 4. kolo


Ma Long (Čína) - sice říkám, že tenhle Číňan zahraje standard, ale pozor, o jakém standardu tady mluvím! Ma Long je od dubna 2015 nepřetržitě světová jednička, v Brazílii bude obhajovat semifinále z Londýna a nevěřím, že by neměl zacíleno jinam než na zlatou medaili. Rok 2015 byl pro něj naprosto neuvěřitelný, vyhrál 5 turnajů World Tour, k tomu mistrovství světa v singlu i doublu, a připočtěme ještě týmové zlato se svými reprezentačními kolegy. Zkrátka, u tohoto hráče nelze očekávat nic jiného, než olympijskou medaili.

Odhadovaný výsledek: medailové umístění


Dimitrij Ovtcharov (Německo) - Dimo je momentálně světová pětka a doma má bronzovou medaili z Londýna, nevěřím však, že by jí obhájil, protože coby nasazená čtyřka nejspíše v semifinále narazí na Ma Longa, a proti němu by si neměl ani škrtnout. Nelze vyloučit, že narazí ještě dříve na nějaké překvapení turnaje, kterých je na každé olympiádě dost a vypadne dříve. I kdyby však měl možnost hrát znovu o medaili, nejspíše bronz z Londýna neobhájí, ale můžu se mýlit. Každopádně, od hráče první světové pětky v Londýně očekávám minimálně čtvrtfinále.

Odhadovaný výsledek: čtvrtfinálePROPADNOU:

Timo Boll (Německo) - Timo je ve světě stolního tenisu, zejména evropského, velký pojem, na svém kontě má obrovské množství úspěchů, ovšem na přelomu minulého roku absolvoval operaci zad, přesněji vyhřezlé ploténky, a stále se nevrátil v původní formě. Navíc mu olympiáda není souzená, v Londýně způsobil velký šok, když vypadl už ve 4. kole s Rumunem Crisanem. Už na kvalifikačním turnaji ve Stockholmu bylo znát, že to není ten stejný Timo, jako před operací, čemuž nasvědčuje fakt, že coby světová osmička prohrál s Emmanuelem Lebessonem z Francie, což je až 53. hráč světa a do Ria nakonec prošel s velkými obtížemi. Neočekávám proto, že by v Riu nějak prorazil. Mám k němu obrovský respekt, ale přece jen je na něm operace pořád ještě znát.

Odhadovaný výsledek: 4. kolo


Vladimir Samsonov (Bělorusko) - jestliže jsem psal, že Timo Boll je v Evropě pojem, Samsonov je hotová legenda. Ve 40 letech se stále drží v první desítce světového žebříčku, na kontě má stříbro z olympijských her 2000 v Sydney, byl přes dva roky v kuse světovou jedničkou, vyhrál třikrát mistrovství světa, ale přece jenom, věk člověk nezastaví. V letošním roce sice pořád ještě trápí hráče té nějvyšší úrovně včetně Číňanů, ale spoléhá už spíše na obrannou hru, kdy čeká na soupeřovu chybu. Hrají pro něj jeho velké zkušenosti, ale už mu chybí ta dynamika, kterou oplývají mladší hráči. Samsonov má moji obrovskou úctu, co ve svém věku ještě dokáže, ale je čas, aby přepustil místo mladším. V Riu velmi pravděpodobně zažije svou derniéru, a protože bude hrát proti mnohem mladším a pohyblivějším soupeřům, s turnajem se dle mého rozloučí ještě před osmifinálovými duely.

Odhadovaný výsledek: 4. kolo


To je můj odhad, jak by to celé mohlo dopadnout. Nakolik jsou mé odhady přesné, to uvidím teprve, až se celý olympijský turnaj rozehraje. Nebudu jej nejpíš moci sledovat živě, ale pokusím se nevynechat žádný zápas aspoň ze záznamu. Rád bych opět přál medaili evropskému hráči, ale domnívám se, že letošní turnaj bude dominantou Asiatů. No, příští článek už bude opět z toho klasického soudku, takže zatím se mějte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 16. května 2016 v 16:10 | Reagovat

A kdo tedy vyhraje? :)
Stolní tenis mě baví, ale poté, co se zkrátily set z 21 bodů na 11 se stal skoro loterií. Podle mě to byl hodně nešťastný nápad.

2 Miloš Miloš | Web | 16. května 2016 v 16:13 | Reagovat

[1]: ... Stolní tenis mě baví, ale poté, co se zkrátily sety z 21 bodů na 11, se stal skoro loterií. Podle mě to byl hodně nešťastný nápad.
(takto to mělo být)

3 Jana Jana | E-mail | Web | 16. května 2016 v 16:22 | Reagovat

Zajímavý článek. Dáváš se na cestu bookmakera?

4 Ditas Ditas | 9. srpna 2016 v 7:14 | Reagovat

Dřeva OFF+ na stolní tenis

http://www.ttstar-shop.cz/off/

5 Smithb933 Smithb933 | E-mail | Web | 29. prosince 2016 v 9:51 | Reagovat

Hey, thanks for the blog article.Really looking forward to read more. Much obliged. cgabdekkabeadebf

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama