Manuál na studium

20. června 2016 v 19:59 | Matty |  Školní
Tak trochu jsem přemýšlel, jak by to vypadalo, kdyby nějaká dobrá duše sepsala manuál na studium. Nu, zahrál jsem si tedy na protřelého ředitele, který má před sebou perspektivní budoucnost a jeho velikost penisu je až zarážející. Sepsat takový manuál je pro ředitele věc, kterou zvládne jako nic, protože si tam může vymyslet, co chce, vpašovat všelijaké hovadiny a studentů se vůbec nemusí ptát. Potom se nesmíme divit, že 24% studentů rupne u státnic z matematiky. No, ale teď už k tomu, jak by takový manuál sepsaný značně despotickým ředitelem vypadal.


Úvod

Dobrý den, právě jste se stali přechodným nositelem titulu "Student". Jestli se tím chcete chlubit kámošům na Fejsbůku, klidně, ale lepší známky ani větší genitálie vám to nepřinese. A teď, co to znamená v praxi. V praxi to znamená, že se od vás pět dní v týdnu, osm hodin denně, očekává lopota, dřina, makačka, šestý den v týdnu opět lopota, dřina, makačka, a na volnou neděli zapomeňte. Pokud mezi vaše zájmy patřil bungee-jumping, lezení po horách nebo něco podobného, můžete to s klidem provozovat dál, avšak musíte to skloubit s věcmi, jako je lopota, dřina nebo dokonce makačka.

Známkování

Známky jsou již dávno pasé. Nyní frčí jedině slovní hodnocení, a každý učitel při smyslech si vystačí s tím, že označí studenta za debila, protože jiný klasifikační stupeň ani není možné získat. Za jedna tady umím jedině já, jasný? Teda ne za jedna,vždyť známky už nejsou. Jestli se vám to nelíbí, máte smůlu. Zmizte. Cože, vy tu pořád ještě jste? To jste opravdu zvědaví, jaké klasifikační stupně jsem si vymyslel? Tak dobrá, tady jsou:

Pán Bůh - toho nedosáhne nikdo na téhle škole. Jestli jo, ať je ředitelem místo mě.
Génius - To jsem já, já, já a jenom já, je už vám to jasný?
Chytrák - Zbytek učitelskýho sboru. Mezi mnou a jimi je sice pořádná mezera, ale to se snad čeká, ne?
Šprt - Ti nejchytřejší z vás, kteří se učí i na přestávku na oběd. Ale stejně vám to k ničemu nebude, vy vejtahové.
Debil - 99,9% populace. Není nic sladšího, než vám srazit sebevědomí, když vám řeknu debile, kdykoliv se mineme na chodbě. A střezte se mi to oplatit!

Vyučování

Vyučování začíná, kdy se zamane mně, a ne vám. Však jaký pán, taký krám, ne? Takže neremcat a naklusat, i kdybych vás sem tahal v sobotu o půlnoci. Vyučovací hodina trvá tak dlouho, dokud mě neomrzí zazvonit. Klidně si tu biologii vychutnejte o trochu víc, třeba i deset hodin v kuse. Já vás v tom nechám vykoupat, bando fakanů! Já jsem taky chodil do školy a všem bylo u prdele, že se mi něco nelíbí.

Stravování

Jaký stravování? Vy snad tady chcete ještě oběd? No kde to jsme?... Kurňa vy nedáte pokoj. Tak fajn, ale nestěžujte si, až z těch kuřecích kůžiček dostanete žaludeční vředy. Já vás varoval. Máte si nosit vlastní zásoby, na vaše libido škola nemá prachy, ty jdou jen do mojí kapsy. Už jen za to, že vás tady trpím, by mi měli přidat.

Práva žáků

Jediný právo, na který máte právo, je právo sedět a držet hubu, je vám to jasný? Žádný školský organizace, žádný stížnosti a už vůbec žádný vyjadřování. Budete mlčet a šprtat, nebo vás přehnu přes koleno. Rovněž se střezte lézt za nějakým učitelem, aby vám pomohl. Ti mají svých problémů dost, protože já jim s chutí nějaký ty problémy přidělám, třeba to, že jim nezaplatím. Že se vám rozpadá podlaha pod nohama? Nezájem, nemáte po ní chodit. Že nemáte na čem sedět? Dejte mi prachy a třeba vám přinesu z lesa nějakej pařez. Co víc byste po mně chtěli. Je moje dobrá vůle, že tu s váma vůbec marníme čas.

Závěrečná ustanovení

Za nedodržování tohoto řádu budou následovat postihy, které jsou vyjmenované níže.

Napomenutí třídního učitele
To znamená, že vás vezmu ven za správcem budov, spolu vás připoutáme špagátem ke stromu a rozjedeme se proti vám sekačkou nebo traktorem. Jestli se dokážete osvobodit a zdrhnout, jste z toho venku. Jestli ne, tak holt máte pech.

Důtka třídního učitele
Není nic lepšího, než někomu držet hlavu pod vodou, než mu utečou bubliny ze všech otvorů, že? Tak to samé teď udělám já vám. Třeba vás ty lumpárny přejdou.

Důtka ředitele školy
Johó, konečně ten těžší kalibr. Tady váspřipoutáme k řetězu a pošleme proti vám na souboj nějakého soupeře. Máte právo si vybrat: nasraný pitbulteriér, Mike Tyson v nejlepších letech, nasraná feministka nahoře bez, nasraný Michael Jackson nahoře bez. Vydržte bojovat půl hodiny, nebo zhebněte hned, je to na vás.

Podmínečné vyloučení ze školy
Myslíte si, že je možné přežít útok grizzlyho, kterého jsme předtím nasrali tím, že jsme mu do zadku narvali tupej kůl?

Vyloučení ze školy
Katana, garota, plynová komora, elektrické křeslo, stětí mečem, ušlapání slonem, rozčtvrcení, ukamenování, lámání v kole, gilotina, šibenice. Vyberte si, co se vám nejvíc zamlouvá. Šťastnou cestu a poražte aspoň toho Lucifera v kartách, třeba vás pustí.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Iva* Iva* | Web | 2. srpna 2016 v 15:31 | Reagovat

Pekne som sa pobavila najmä na úvode. :) Na gympli už sme sa toľko na systém nesťažovali ....čuduj sa svete, nechápem to doteraz...ale na základnej sme o tom so spolužiačkou písali básne, mali pomerne veľký úspech.
Tento článok síce nie je žiadne spisovateľské veldielo, ale pobaví a z vlastnej skúsenosti viem, ako sa človeku uľaví , keď sa môže posťažovať na školu nejakou kreatívnou činnosťou.

Inak, naozaj sa mi páči námet blogu :)

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 2. srpna 2016 v 20:49 | Reagovat

To mě zajímá, kdo by ti do takový školy chodil :-D
Školství je v absolutní dezorganizaci už teď, v tvým případě je v tom aspoň nějaký systém :-D

3 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 3. srpna 2016 v 20:44 | Reagovat

Nám jednou jedna učitelka řekla. Na jedničku umím tento předmět jenom já. Na dvojku Bůh. Na trojku ředitel, na čtyřku tak dva lidi z vaší třídy. A zbytek za pět. Asi to bylo řečeno taky v žertu.

4 Ivka Ivka | Web | 5. srpna 2016 v 23:02 | Reagovat

Na jedničku umí jen Bůh, na dvojku pan ředitel, na trojku já, na čtyřku ti nejlepší z vás. A já se ptám - jste ti nejlepší?
Předpokládám, že se vyjadřuješ o střední škole. Taky jsme měli pár takových exotů v profesorském sboru, co si mysleli, že jim patří svět. A do teď si vzpomínám, jak jsem seděla na baru připitá nejen vlastním žalem, vylívala jsem si srdíčko svému kamarádu barmanovi a ten konstatoval ,,a teď si, princezno, uvědom, že po základce už to děláš opravdu DOBROVOLNĚ". Apokalypsa...
A nejhorší na tom je, že mě rok a pul práce nejspíš přesvědčil, ať pokračuju na vysokou. Vidím druhého jezdce apokalypsy...

5 brunett-live brunett-live | Web | 8. srpna 2016 v 20:02 | Reagovat

Jee tak to je dobré :D náš matikář říká, na 1 umį bůh, na 2 já, na 3 ti nejchytřejší šprti, na 4 průměrní a na 5 zbytek :D

brunett-live.blog.cz

6 Kitty Kitty | E-mail | Web | 24. října 2016 v 22:11 | Reagovat

No teda, to je silný kafe! Samože autorská licence studenta. Čte se to dobře tomu, kdo je negativista. Já nejsem, tak se jen občas křivě usměju - v mých mladých (i už nemladých) letech to tak šťavnatě psáno (to už vůbec ne) nebylo. Jak říkám, čte se to místy těžce, i když je to dnes TRENDY :-p
A - když začalo to "voe" slyšeli a používali jsme to jako "vole" a bylo to sprostý, ač hojně užívaný. Teď už to používat nemusím, ač někdy to ze mě zbytkově taky vypadne... :-P

7 Matty Matty | 25. října 2016 v 10:11 | Reagovat

[6]: Prosím, toto je odshora dolů výplod mé někdy trochu bujné fantazie, a všechno je to psáno hodně odlehčeně :D

8 Kitty Kitty | E-mail | Web | 25. října 2016 v 10:14 | Reagovat

[7]: V obměně to říkával náš milovaný třídní v Adamově a i za to jsme ho milovali. Život studentský - život zhusta veselý ;-)

9 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 25. října 2016 v 22:56 | Reagovat

Dobře, ale nějak jsi to obrátil- dnes mohou žáci všechno a běda, kdyby se jim kantor dotkl, či se křivě podíval. Studenti jsou chránění, menší školáci také, ale je fakt, že při mých studiích na "gymplu" to bylo asi moc mírné, já do školy ráda chodila, ač od určité doby jsem nebyla šprt. Jen tak lehce se učila, abych tomu neublížilas. :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama