Prosinec 2016

Internetový trosečník

28. prosince 2016 v 20:16 | Matty |  Nezařazené
Dnes si dáme článek z trochu jiného soudku, jehož význam nemusí být po přečtení nadpisu zrovna zřejmý. Ale abych vás uvedl do obrazu, znáte americkou reality show Survivor, česky Kdo přežije? Pokud ne, osvětlím vám situaci. Na začátku máme mezi 16 a 20 soutěžícími rozdělenými do dvou až čtyř kmenů, kteří jsou vysazeni kdesi v divoké přírodě, kde si musí vystačit s minimem, na začátku to bývá třeba jen mačeta a křesadlo. Po nějaké době živoření v džungli přichází výzva, kde můžou získat buďto odměnu, často například jídlo, kvůli kterému jsou někdy schopní se během výzvy porvat, nebo tzv. imunitu. Ta je pro hru důležitá, protože poražený kmen míří na tzv. kmenovou radu, kde vyloučí jednoho svého člena. Když se takto počet účastníků sníží na cca 10, kmeny se spojí do jednoho, a od té doby je každý sám za sebe. Soutěžící, vyloučení od určité fáze hry, tvoří porotu, která na konci rozhoduje o celkovém vítězi. K vítězství v soutěži je zapotřebí tedy nejen schopnost přežít 40 dní živoření v divoké přírodě, fyzická a psychická dovednost ve výzvách, ale také "citová pouta" k ostatním soutěžícím, a v neposlední řadě schopnost vytvářet silná spojenectví. Vítěz si na konci přijde na krásný jeden milion amerických dolarů. No, a nyní k samotné náplni článku. Podobná soutěž se v posední době rozmohla prostřednictvím Facebooku i v České republice. A protože jsem se zhruba dvacítky podobných "sezón" účastnil, nastíním vám nyní, jak to může vypadat.

Kočičí Vánoce

23. prosince 2016 v 9:56 | Matty |  Zvířecí
Když už se nám blíží ty Vánoce a většina dětí už napsala dopisy Ježíškovi, proč se nepodívat, jak by vánoční dopis vypadal i z pohledu našich mazlíčků? A protože máme odnedávna, jak sami víte, doma dvě kočky, jeden dopis jsem nedávno našel naškrábaný na zdi. Nebyl kupodivu od našeho malého Jacka, ale do starší, více než dvouleté, Sisi.

Šťastné a veselé!

22. prosince 2016 v 15:41 | Matty |  Nezařazené
Dámy a pánové, touto další mírou sarkastického, bránici trhajícího humoru a mých trapných životních příhod bych vám rád popřál veselé Vánoce a vše nejlepší do roku 2017, v němž se doufám znovu zde shledáme tady na mém blogu. A protože už jsem tady opravdu dlouho nic nevyplodil, protože prioritu mají nyní jiné záležitosti a na blog se bohužel nedostanu tak často, jak by se vám i mně líbilo, obšťastním vás nyní opravdu sáhodlouhým vyprávěním, takže kafe a prášky připravit!