Kočičí Vánoce

23. prosince 2016 v 9:56 | Matty |  Zvířecí
Když už se nám blíží ty Vánoce a většina dětí už napsala dopisy Ježíškovi, proč se nepodívat, jak by vánoční dopis vypadal i z pohledu našich mazlíčků? A protože máme odnedávna, jak sami víte, doma dvě kočky, jeden dopis jsem nedávno našel naškrábaný na zdi. Nebyl kupodivu od našeho malého Jacka, ale do starší, více než dvouleté, Sisi.

Ahoj Ježíši, my se asi ještě neznáme, i když už jsem zažila dvakrát, jak tě moji lidé vzývají u nějaké uříznuté jedle, kterou nazdobili všemožnýma blbostma. Nějak mě to nezajímalo, jsem přece jenom kočka. Ale letos ti napsat musím, protože mám několik toužebných přání, která mi doufám splníš. (Protože jestli ne, tak si mě nepřej.)
Představ si, můj nejmladší člověk, nějaká Kiki, si přála nové kotě. Já jsem ten její dopis našla, a hlavně to o tom ostatní lidi pořád mleli. Ale co je nejhorší, oni to kotě normálně přivezli! Já je tak nenávidím! Dva roky si tady žiju sama, ostatní o mě pečují, žiju si jako prase v žitě, a oni sem teď dovalí nějakýho přivandrovalce, a já se s ním mám najednou dělit o místo. Co to jako je? Kiki mě tím hrozně naštvala, takže teď se jí za to vyhýbám. Navíc vůbec nechápu, proč se tak blbě jmenuje, pokaždý, když ji volají, myslím, že volají mě, takže přiběhnu, oni mě pohladí, aby se neřeklo, a můžu zase jít.
Ten malej skřet, volají ho Jack, se už tady prochází, jako by se nechumelilo. A jak je drzej, to svět neviděl! Já se chci jenom trochu očistit, otočím se na dvě vteřiny od něj, a on mi skočí na záda! Určitě tedy chápeš, že moje letošní přání nebudou dárky pro mě.
Moje první přání je, aby ses toho kocoura zbavil. Vím, že ty nosíš jenom hezké dárky, ale nemůžeš jednou udělat výjimku? Co kdybys tentokrát nešel oknem, ale dveřma, a nechal je otevřené, aby mohl odběhnout pryč? On s tou svojí zvědavou povahou určitě odejde, tady v mém prostoru leze všude, kam se dostane. Udělal bys mi tím velkou radost.
Pokud to nepůjde, dones mým lidem aspoň nějakou velkou a těžkou tyč, nejlíp železnou nebo dřevěnou. Jack totiž hodně škrábe věci, třeba ty věci, na kterých moji lidé sedí. Jsou tak zhýčkaní, že nesedí na podlaze. Já vím, že ty věci nesmím škrábat, jednou už jsem kvůli tomu hodně dostala. Jackovi jsem to říkala, ale ten si z toho evidentně nic nedělá a všude leze s vytaženýma drápama. Kdyby ho jednou majzli tou tyčí, tak už dá pokoj. To by se mi moc líbilo, na to se dívat!
Taky by se mi hodila nějaká živá nebo aspoň motorová myš. Ne pro mě, já si nejradši někde poležím a nestarám se, ale kocour za mnou furt leze a chce si hrát. To bych mu packou jenom odstrčila tu myš, a hned by byl pokoj.
Pro sebe si nepřeju nic. Moji lidé mi dají všechno, co chci, donedávna jsem je milovala, však jsem už léta nikoho z nich schválně nepoškrábala, ale od doby, co je tady tenhle skřet zakrslej, bych je s chutí kousla, kdybych na to měla povahu. Ale stejně si žiju jak prase v žitě, moje jediná starost je dobře se najíst. Nějaký hračky nepotřebuju, jsem líná za nima běhat.
Jo, málem jsem zapomněla, žádný levárny, jasný? Jedna stará kočka mi vyprávěla, kde bydlíš, je to prý někde v Betlémově. Nemám tušení, kde to je, ale jestli mi nesplníš přání, tak uteču a dojdu si tam za tebou, dobře? Zoubky a drápy mám v dobrém stavu, takže by to pro tebe nebylo příjemné.
Tvoje Sisi

P.S. A jestli doneseš k Vánocům další kotě, tak okamžitě běžím do Betlémova a překousnu tě vejpůl.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. prosince 2016 v 10:38 | Reagovat

Od začátku do konce se jenom směju :-D  :-D Super!!

2 Karol Dee Karol Dee | Web | 23. prosince 2016 v 10:57 | Reagovat

Já bych se taky ráda smála, ale jsem už moc velký kočkomagor. Musím přemýšlet, jestli se má Sisi kam schovat, když ji ten Jack tolik otravuje. Jestli se necítí frustrovaná. Jestli seznamování proběhlo tak, jak mělo. Moc to tak nezní. Vlastně to nese známky všech chyb, které jsem udělala při seznamování našich koček já a teď je dlouhé měsíce (spíš roky) napravuju :D
Jasně že je to psané s nadsázkou. Ale víš co. Už se prostě na kočičí svět dívám jinak. :)

3 Matty Matty | 23. prosince 2016 v 11:05 | Reagovat

[2]: Jasně, rozumím. Je to psané s nadsázkou, kočky spolu ve skutečnosti vycházejí dobře, tohle je spíš ta situace z chvil, kdy se seznamovaly. Teď spolu klidně jí z jedné misky, o tom jsem psal zrovna včera :D

4 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 23. prosince 2016 v 17:43 | Reagovat

No, taková tryskomyš by se mi taky hodila. Občas bych jí vyslala někam za sebe. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama