Návod na použití kočky

20. srpna 2017 v 15:04 | Matty |  Zvířecí
Prosím, berte celý tenhle článek jako jednu obří ironii, ano? :-)

Čas od času se stane, že svého domácího mazlíčka musíte udat někomu jinému. Obvykle je to proto, že jedete na dovolenou kamsi do Tramtárie, proto, že už ho nechcete nikdy ani vidět, nebo jednoduše proto, že se jdete zabít pod cisternu na D1, která na deset hodin zablokuje provoz v obou směrech. (Ti, kdo čtou zprávy, tuto narážku jistě pochopili.) V každém z těchto případů je nicméně nutné, aby se o mazlíčka, v mém případě kočky, někdo staral. Nabízí se sice možnost zavřít zvíře na tři týdny s miskou granulí a vody do zásuvky komody ve sklepě, ale to bych po návratu našel ve zmíněné zásuvce komody ve sklepě jenom ohlodanou kostru. A poněvadž nechci skončit v rukou ochránců zvířat, kteří by do zásuvky komody ve sklepě zavřeli mě, tato možnost padá. Z naší rodiny - lépe řečeno té části rodiny, která s námi komunikuje - však nikdo kromě nás kočku nemá. Rozhodl jsem se proto sepsat praktický návod, jak se o kočku starat - nebo spíše, jak se o kočku starat a přitom mít aspoň nějakou šanci na přežití. Zde dávám svůj výtvor k nahlédnutí.


Dobrý den, právě jste se stali přechodným vlastníkem kočky. Před samotným převzetím si umyjte ruce a vyhubte v bytě (domě) veškeré škůdce. Pakliže tento krok před převzetím kočky neprovedete, vyhubí kočka všechny škůdce v bytě (domě) za vás, ale váš byt (dům) to s největší pravděpodobností nepřežije v obyvatelném stavu. A poněvadž je kočka zákeřný prevít, vyhubí nakonec jako škůdce i vás.

Ihned po převzetí kočku letmo zkontrolujte. Pokud kočku nepoznáváte - vykazuje jiné poznávací rysy, než na jaké jste byli zvyklí - upozorněte majitele, že vám dali cizí kočku. Pakliže nepoznáváte ani majitele, je zde vysoká pravděpodobnost, že došlo k omylu. V takovém případě vykažte cizí osoby (i s kočkou, pokud si to budou přát) z vašeho bytu. Pokud kočku převezmete poškozenou, mrtvou nebo bez hlavičky, reklamujte tuto skutečnosti ihned. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel. Pakliže kočku poznáváte nebo ji vidíte poprvé v životě a poznáváte majitele, a tato kočka je živá a vcelku, je vše v pořádku. Přeberte kočku do svého vlastnictví. Výrobce doporučuje přebírání v cestovní tašce či kleci. Přeberete -li kočku od původních majitelů pouze v ruce, dostane se vám četných škrábanců a nutnosti ošetření na pohotovosti. Ihned po převzetí zkontrolujte stav klece nebo vašich rukou. Existuje velká pravděpodobnost, že kočka, vystresovaná vaší přítomností, neudržela moč či výkaly. Pokud se tak opravdu stalo, navlékněte si plynovou masku a gumové rukavice a připravte pořádnou dávku sava. Vylovte kočku z klece a snažte se, aby v zoufalé snaze uprchnout do bezpečí neprchala přes vaše ruce a obličej - některé kočky dokáží poškrábat i přes plynovou masku. Pokud během pokusu dostat se do zaneřáděné klece kočce utrhnete packu, volejte neprodleně asistenční linku.

Jakmile dostanete kočku z klece, zkontrolujte její stav podle známé Jacobsovy stupnice smradu (kde 1 znamená téměř necitelný závan smradu a 10 puch, který leptá stěny a vaši kůži). Podle zdravého úsudku rozhodněte, zda se klec pokusíte vyčistit, vyhodit, či ji rovnou na místě spálit a do plamenů pro sichr hodit i kočku.

Až se vypořádáte s katastrofou v podobě úvodního posrání, ukažte kočce, kam si bude po následující dny chodit ulevovat. Nejlepším řešením je samozřejmě kočičí záchod s hromadou písku, ale pokud patříte mezi koprofily a zoofily zároveň, váš koberec po dědečkovi bude také stačit. V takovém případě však výrobce doporučuje nesundavat si plynovou masku po celou dobu přítomnosti kočky v bytě, protože jinak se zalknete smradem. Pokud jste kočce nepřipravili záchod, vyhýbejte se místu, které jste zvolili, obloukem. Je zde šance, že smrad jejích výkalů rozleptá i plynovou masku a vy se udusíte. Nemluvě o tom, že hodit v šest ráno, když sami spěcháte na záchod, smyk po posraný podlaze taky nechcete. Kočka vám zlomenou nohu neošetří, naopak se po vás ještě s rozkoší projde.

Pokud jste zatím všechny úvodní nástrahy přežili jakž takž ve zdraví, je nyní třeba kočku zabavit. Pokud ji v bytě najdete, například za vaším gaučem, a dostanete ji ven, měli byste mít připraveny nějaké hračky. Pakliže necháte kočku volně se pohybovat po bytě, bude strádat a ničit příslušenství. Některým kočkám stačí zmuchlaný papírek, ale pro jistotu byste měli mít připraveny chrastící míčky, myšky a podobné kraviny. Jistou alternativou je házet kočce sám sebe, ale to ji asi brzy přestane bavit, zvlášť poté, co se proboříte podlahou.

Nikdy se nepokoušejte kočku koupat. Jsou sice kočky, které mají vodu rády, ale to nikdy nemůže být váš případ. Vy budete mít kočku, která uteče, jakmile se s ní přiblížíte k vaně. Při útěku dozajista vyvrátí kohoutek, převrátí pračku a shodí hlavou napřed do vody vás. Vy pak budete celí mokří volat instalatéra a majitele kočky, aby si pro ni přijeli.

Za žádných, ale žádných okolností nedovolte, aby kočka během přítomnosti u vás onemocněla. Nejen, že veterinář je ziskuchtivý prevít, který vám to řádně naúčtuje, ale taktéž vám pro kočku dá jakési pilulky. Přinutit kočku spolknout veterinářovu pilulku je úkol, který je všechno jiné, jen ne snadný. Budete při něm trpět vy, kočka, i váš byt. A pokud mi stále nevěříte, zde máte nástin toho, co vás čeká:

1. Vezmete kočku do náruče tak, jako byste chovali malé dítě. Ukazováčkem a palcem levé ruky jemně přitlačíte na její tváře kolem tlamičky, zatímco držíte připravenou pilulku v pravé ruce. Jakmile donutíte kočku otevřít tlamičku, vhodíte do ní pilulku a počkáte až kočka tlamičku zavře a pilulku spolkne.

2. Seberete pilulku z podlahy a vyndáte kočku zpoza kanape. Vezmete ji do náruče a opakujete celý proces.

3. Chytnete kočku v ložnici, kam utekla, a zahodíte zvlhlou pilulku.

4. Vezmete novou pilulku, sevřete kočku do náruče pevněji a levou rukou stisknete pevně k sobě její přední tlapky. Pravou rukou jí násilím otevřete tlamičku a ukazováčkem jí nacpete pilulku až do krku. Podržíte jí zavřenou tlamičku a počítáte do deseti.

5. Vylovíte pilulku z akvária a sundáte kočku z vršku skříně. Zavoláte na pomoc manželku.

6. Kleknete si na podlahu s kočkou pevně sevřenou mezi koleny. Podržíte jí pevně přední i zadní tlapky a ignorujete přitom její skřeky. Necháte manželku, aby držela její hlavu jednou rukou, zatímco jí násilím otevře tlamičku dřevěným pravítkem, vhodíte do ní pilulku a hladícími pohyby po jejím krku zajistíte, aby pilulku spolkla.

7. Sundáte kočku z tyče na záclony a připravíte si novou pilulku. Uděláte si poznámku - koupit nové pravítko a opravit záclony. Opatrně smetete roztříštěné střepy z váziček a sošek, které původně stály na obrubě krbu.

8. Zabalíte kočku do velkého ručníku a požádáte manželku, aby si na ni na podlaze lehla tak, aby kočce vyčnívala jen hlava. Dáte pilulku na konec brčka na pití, otevřete kočce násilím tlamičku tužkou a fouknete do ní brčkem pilulku.

9. Zkontrolujete na návodu pilulkové krabičky, zda pilulka není škodlivá pro lidi, spláchnete nepříjemnou chuť pilulky sklenicí vody. Nalepíte leukoplast na manželčinu ruku a odstraníte krev z koberce studenou vodou a mýdlem.

10. Najdete a přinesete kočku ze sousedova altánku. Vezmete další pilulku. Dáte kočku dovnitř kuchyňské skříňky a skřípnete jí krk dvířky tak, aby jí vyčnívala ven pouze hlava. Otevřete násilím její tlamičku dezertní lžící a vstřelíte pilulku do jejího krku gumičkou podobně jako prakem.

11. Přinesete z garáže šroubovák a zašroubujete zpátky vyvrácené panty skříňky. Dáte si na tvář studený obklad a zkontrolujete, kdy naposledy jste byl očkován proti tetanu.

12. Zavoláte požárníkům, aby vyprostili kočku z vrcholku stromu přes ulici. Omluvíte se sousedům, kteří nabourali do plotu, když se snažili nepřejet vaší kočku běžící přes ulici. Vezmete poslední pilulku.

13. Přivážete kočce pevným zahradnickým drátem přední tlapky k zadním a pak ji celou přivážete k noze jídelního stolu. Rukou, ochráněnou těžkou koženou rukavicí, nacpete pilulku do její tlamičky, následovanou celým syrovým biftekem. Podržíte její hlavu horizontálně a nalijete do jejího hrdla dvě pinty vody.

14. Požádáte manželku, aby vás zavezla na pohotovost. Snažíte se tam pak sedět naprosto nehybně, zatímco vám ošetřující lékař zašívá prsty a tvář a odstraňuje zbytky pilulky z pravého oka. Na zpáteční cestě domů se zastavíte v obchodě s nábytkem - objednat nový jídelní stůl.

15. Zařidíte, aby si majitelé okamžitě přijeli pro zvíře. Zavoláte do obchodu s domácími zvířaty, zda nemají náhodou na prodej křečka výměnou za kočku.

Jakmile se za kočkou a jejími majiteli, se kterými se mazlí a přede, zabouchnou dveře, nervově se zhroutíte. Napřed vytáhnete všechny nože a žiletky, co doma máte, ale protože už máte poškrábané celé ruce, nebude to třeba. Budete vzlykat do dřezu, nadávat, mlátit se do hlavy a nakonec se půjdete oběsit na špagát do sklepa. Ještě předtím ale podepíšete petici za vyhubení všech koček, a nás, kteří kočky doma máme běžně, označíte za idioty a šílence.

Děkujeme, že jste použili náš výrobek a těšíme se na další spolupráci.
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 15:13 | Reagovat

Takhle brutální?? O_O

2 NaTyy NaTyy | Web | 20. srpna 2017 v 15:19 | Reagovat

8-O

3 Eliss Eliss | Web | 20. srpna 2017 v 16:47 | Reagovat

Nemůžu si pomoct ale tento humor mi moc nesedí :-?

4 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 18:04 | Reagovat

Ty máš kočku od mých rodičů? :-)

5 Nicole Nicole | Web | 20. srpna 2017 v 18:49 | Reagovat

haha tak to som sa teda pobavila :D úplne som si to živo predstavila :D

6 Matty Matty | 20. srpna 2017 v 19:50 | Reagovat

[1]: Hlavně ironický :-D

[3]: Tak tohle není úplně můj typický humor, nemusí sedět každému vše :-)

[4]: To úplně nevím, ale občas mám doma přesně tohle :-D

7 Jana Jana | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 21:05 | Reagovat

Tohle nemohu komentovat ... z důvodu, že jsem vedoucí agentury na hlídání koček a tohle sice je vtipné, ale prostě ... Nee :)

8 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 12:28 | Reagovat

Matte, nepodceňuj se, k takovým článkům není potřeba do úvodu psát, že jde o ironii :)

9 Meduňka Meduňka | Web | 21. srpna 2017 v 12:56 | Reagovat

Už jsem od tebe dřív něco kočičího četla, takže humor jsem čekala, proti ironii nic nemám, ale tady mi to přijde moc "na sílu". Jako zapřisáhlá kočkomilka jsem se tedy nepobavila 8-)

10 aishajayne aishajayne | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 12:57 | Reagovat

Tak tohle se povedlo taky sem si to živě přestavila :D :D :D

11 Matty Matty | 21. srpna 2017 v 13:04 | Reagovat

[8]: Někteří lidé to očividně nepochopí, zprávy, které přišly, mi stačily...

[9]: Tak tohle byl spíše takový experiment s drsnějším humorem, ale proti gustu žádný dišputát :-)

12 Ted-uz-se-bojim-se-kocek Ted-uz-se-bojim-se-kocek | 21. srpna 2017 v 13:58 | Reagovat

To bylo fakt dobré. :D Chvílemi na mě rodina čumí jak na idiota, že prskám smíchy na monitor...

13 Steeve X Steeve X | Web | 21. srpna 2017 v 18:14 | Reagovat

Pokud na vás kočka syčí s vykulenýma očima, jedná se o vystrašenou kočku.

Pokud vaší kočce jiná kočka ukousla část ucha, jedná se o facelift kočku.

Pokud vaši kočku přejel vertikulátor, jedná se o novou rohožku.

Pokud vaše kočka štěká, jedná se o psa.

14 sportovnii sportovnii | Web | 21. srpna 2017 v 18:20 | Reagovat

Nechat běhat kočku po venku a je po problémech

15 sugr sugr | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 18:51 | Reagovat

Obří ironie je úúúžasnááá! :-D
Tleskám, tak dobře jsem se nebavila už dlouho, díky za tvůj super článek! ;-)

16 sugr sugr | E-mail | 21. srpna 2017 v 18:55 | Reagovat

[11]: "Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem!" to přece víš...
- takže si z toho Matty nic nedělej, že se někomu tvůj článek nelíbí.
Nemusí ho přeci číst. :-)
Jiné zas pobavil, tedy jak čtu i jiné zde komentáře. ;-)

17 Matty Matty | 21. srpna 2017 v 19:10 | Reagovat

[12]: Moje rodina do monitoru běžě prská taky, to není nic neobvyklého :D

[13]: Tak zejména body 2 až 4 mě pobavily, to je hodně dobré :D

[16]: Tak samozřejmě, nikdy se s jakýmkoliv typem humoru nezavděčím všem :-) Jsem rád, že ses bavila ty :D

18 Torishia Torishia | Web | 21. srpna 2017 v 19:35 | Reagovat

Toto fakt pobavilo :D Ešte keď si to viem, živo predstaviť ako by to vyzeralo, keby priateľ dostal na pár dní moje mačky :D

19 SchwarzRosen SchwarzRosen | 21. srpna 2017 v 22:51 | Reagovat

Skvělé! Kdysi dávno jsem něco podobného četla tuším o koupání kočky a taky jsem u toho řvala smíchy. :-D  :-D

20 Simča Simča | 22. srpna 2017 v 9:39 | Reagovat

To mi pripomenulo ako sestra naposledy dávala tabletky našim 4 mačkám. Tabletky všade, len nie v mačkách :-D  :-D

21 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 9:46 | Reagovat

Smíchy jsem sice neřvala, ale hned u prvního pokusu dostat pilulku do tlamičky kočky bych ztroskotala.Za celá léta co naše duo kočičí máme, jsem do nich tabletku dostala snad jen jednou, když ještě byly malé ty kočičí potvůrky. Od té doby to sice nebylo potřeba, ale ony jsou domácí, venku nelítají, takže se drží...
Jinak u nás máme vanu na nožkách a ještě je tam prostor do bytového jádra, takže tam kočku nevylovíš ani za nic. Koupelnu musíme udržovat otevřenou, protože kocour se sice pod vanu nevejde, ale "hlídá" si asi únikovou cestu. Dveře si klidně s výskokem a zamňouknutím otevře. Také rozložená postel je výborným úkrytem - pár úkrytů nedobytných tam je. ;-)  :-D

22 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 9:47 | Reagovat

[19]: U Deryla jsme četli odvoz koček na výstavu, ten byl  také dobrý na popis podobné situace. :-D

23 terush terush | 22. srpna 2017 v 10:42 | Reagovat

Dobrý článek, uplně jsem v tom viděla tátovu kočku, která je poslední dobou už spíš naše. Mně osobně tenhle typ humoru nevadí, je jasné, že se to musí brát trochu s nadhledem. Někteří to možná nepochopili a nebo jen nemají tenhle trochu zvrácený humor :D

24 SasuKe SasuKe | Web | 22. srpna 2017 v 10:58 | Reagovat

Tak tohle mě pobavilo, koček máme doma několik a zejména dostávání pilulky do krku je pro mě z dětství velmi známá záležitost. Nejvíc mě asi pobavil začátek "pokud nepoznáváte kočku....pokud nepoznáváte ani majitele.." :D

25 Maki Maki | Web | 22. srpna 2017 v 13:26 | Reagovat

Tak tohle mě dostalo :D Taky mám občas pocit, že mi někdo mou roztomilou kočku vyměnil za podobné "monstrum" :D Fakt skvělý článek :-)

26 Markii Reed Markii Reed | 22. srpna 2017 v 16:32 | Reagovat

Tak tohle zaručeně pobavilo! :-D  :-D
Je štěstí, že nemáme doma kočku, nýbrž psa, ale i jemu dávat prášky je pěkná sranda. Jednou kňučí, kousne mě, uteče, poškrábe, ale na mě nemá. Prášek mu dám do jeho oblíbené pochoutky a nic nepozná. :-D

Z tohoto návodu umírám smíchy. :-D

27 Violet Violet | Web | 22. srpna 2017 v 20:23 | Reagovat

Ještě štěstí že nemáme kočku :D .

28 Wendy Wendy | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 20:30 | Reagovat

Na šprta docela vtipný 👌
Ne, vážně. Docela mě to pobavilo😊

29 Jája Jája | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 22:34 | Reagovat

Jakožto milovnice a majitelka dvou koček jsem se fakt zasmála :D

30 Myfair favourite Myfair favourite | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 8:19 | Reagovat

Takže já jsem idiot a šílenec, jo? :-D Náš kocour mě má nejradši ze všech, takžee... ;-)  :-D

31 nezenska-svine nezenska-svine | Web | 23. srpna 2017 v 11:55 | Reagovat

Návod je okopírovný a poněkud přehnaný, ale pořád dobrý.

32 crazyjull crazyjull | Web | 24. srpna 2017 v 8:37 | Reagovat

Naprosto přesný a vtipný článek! :D Asi tak nějak musí připadat má kočka ostatním lidem. :D

33 Eli Eli | Web | 24. srpna 2017 v 21:19 | Reagovat

:-D :-D amen.

34 Alue Alue | 24. srpna 2017 v 22:35 | Reagovat

Článek je hodně brutální, bohužel dost ilustruje moje utrpení když jsem se stěhovala a kočka musela kvůli převykání na nové místo být 4 týdny zavřená doma. Aby se nevrátila zpátky přes republiku... Měsíc jsem nespala protože kočka dělala celou noc bordel že chce ven, přes den mi dělala doma bordel a 2x denně jsem uklízena tak smradlavé hovno z krytého záchoda, že mi to div nepoleptalo nosní sliznici zevnitř. Ten puch z kočičího hovna nejde ani po hodině vyvětrat, jak je hutný... po čtyřech týdnech se kočka celá šťastná pustila ven a já se mohla poprvé vyspat. Nemusím asi dodávat že jsem byla na pokraji zhroucení a v depresi, zkuste si měsíc nespat. Kočka od té doby skoro nemohla do baráku, protože ten měsíc její tyranie jsem duševně nerozchodila a už jsem ji tam nesnesla. Už bych si nikdy v životě znova do domu kočku nepřivedla, ta aktuální adoptovaná je jenom venku a díky tomu s ní nejsou problémy, jenom má furt nějaké červy a nechce žrát drontal... tímto se omlouvám všem milovníkům koček, ale pro mě je chov koček v domácnosti skutečné utrpení a to není ironie ani satira ani nadsázka.  Nechápu jak to někdo může zvládat nebo z toho mít radost.

35 Dominika Dominika | Web | 24. srpna 2017 v 22:48 | Reagovat

I tak mě to neodradilo, jednou si někde nějakou kočku ukradnu, stůj co stůj!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama