TOPGUN laser game - vojákem na vlastní kůži

12. listopadu 2017 v 11:37 | Matty
V Sokolově asi před rokem vznikla jedna hra, ve které si můžete na vlastní kůži vyzkoušet vojenský dril - TOPGUN laser game. A tak jsme si řekli, že to o víkendu vyzkoušíme i my čtyři plus naši příbuzní z Německa. A byla to velká, ale opravdu velká zábava.


Pravidla téhle hry jsou v zásadě velmi jednoduchá. Pošlou vás na čtvrt hodiny do místnosti s překážkami. Dostanete na sebe blikající vestu a do ruky laserovou pistoli. Vaším úkolem je střílet po protihráčích a u toho se nenechat trefit. Za každého zasaženého body získáváte, pokaždé, když někdo trefí vás, body ztratíte a jste na pět vteřin ze hry. Do toho vám hraje hudba - my jsme zvolili přirozeně hudbu z Top Gunu. Kromě toho tam je na stropě SkyPod, který, když se zastaví a přestane blikat, musíte sestřelit, nebo on sestřelí prvního, kdo půjde kolem.

A tak jsem tam naklusal. Bylo nás sedm, kromě nás čtyř, tety z Německa a její dcery jsme přibrali ještě cizí malou Němku. My všichni jsme to hráli poprvé, ale ona očividně ne, protože rozhodně věděla, jak nás nachytávat. Častokrát jsem ani nevěděl, odkud přišla rána, a už jsem zhasnul. Tady musím dodat, v té místnosti je skoro úplná tma, takže jediné, co vidíte, jsou blikající vesty, nasvícené překážky a občas nějaký laser, když po vás někdo střílí zepředu. Snažil jsem se zůstávat v pohybu, ale protože nás v místnosti odhadem deset krát deset metrů bylo sedm a každý střílel po každém, nešlo uhlídat najednou všechny strany. Jak už jsem říkal, častokrát jsem viděl někoho před sebou a než jsem stihl vystřelit, někdo dostal zezadu mě. Jednou jsem se dokonce držel na obvodu místnosti, abych měl krytá záda, a za jediným rohem jsem naběhl někomu přímo na hlaveň...

Čtvrthodina se může zdát jako krátká doba, ale když se celou dobu skoro nezastavíte a kryjete si u toho všechny strany, je to velice únavné. Však se z nás taky pot jen lil. A pak jsme dostali výsledky. Všechny nás překvapilo, že nám to nandala Jess - tedy dcera naší tety. Druhý byl táta, třetí ta naše malá vyčůraná Němka, která se vždycky někde přikrčila a počkala si, až jí někdo naběhne na hlaveň, čtvrtá teta, pátý o padesát bodů za ní já, šestá maminka a poslední moje sestra. Kromě toho tam byly všechny možné informace - kdo nejpřesněji střílel, kdo trefil nejvíc hráčů, kdo se nejlépe kryl a dokonce kdo kolikrát koho trefil. Já jsem dostal 58 zásahů, čili bych byl jako řešeto, kdyby to byly pravé kulky, a 61 jich rozdal, z toho některé na velikou dálku, když se mi někdo na vteřinku zastavil v mezeře mezi překážkami. Ale mušku jsem měl mizernou, měl jsem druhý největší počet ran. No, podívejte se sami.My jsme si ale zaplatili dvě hry, takže když jsme si chvilku odfrkli, zahráli jsme si ještě v týmech tři na tři. V jednom týmu já, táta a Jess, v druhém teta, mamka a ségra. Tentokrát jsme zvolili nastavení "kulomet", tedy že zbraň vypálí na každý stisk tři rány po sobě. Naším úkolem bylo samozřejmě střílet po druhém týmu. Tentokrát ale SkyPod fungoval jinak. Když jste ho trefili, změnili jste "naoko" barvu týmu a stali jste se špionem. Mohli jste tak bez obtíží sestřelovat druhý tým, který vás měl za spojence. Nutno říct, že téhle výhody skvěle využila sestra, která se špionem stala hned čtyřikrát a několikrát nás na to nachytala. V té tmě, navíc když jsme byli všichni v černém, opravdu nebylo vidět nic než ty blikající vesty. Rozpoznat, kdo střílí po vás nebo po kom střílíte vy, to vážně nešlo. Týmovou hru jsme s přehledem vyhráli, i když z našeho týmu jsem dopadl nejhůř já. Asi se budu muset ještě pocvičit Smějící se. Ale byla to úžasná zábava, to nepopírám, skvěle jsme se bavili. Ta půlhodina nám všem dala ale parádně zabrat, další kolo už bychom nezvládli. A tady jsou pro přehlednost i týmové výsledky. A pokud mohu doporučit, jestli to máte někde blízko, zajděte si to vyzkoušet. Stojí to stovku za osobu na jednu hru, ale za ty peníze to stojí. Vyzkoušíte si, jak by vám to šlo jako vojákovi, a je to rozhodně zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 13:07 | Reagovat

No vyzkoušel jsem kdysi na výstavě v Lysé laserový lov...tohle je ale vyšší level...

2 Eliss Eliss | Web | 12. listopadu 2017 v 14:33 | Reagovat

To bych někdy ráda zkusila :-)

3 Alena Meyer Alena Meyer | E-mail | 12. listopadu 2017 v 20:38 | Reagovat

Jo bylo to fakt prima a priste budeme lepsi vsichni.Pokud nas neoddela zase Jess.

4 Nikky Nikky | E-mail | Web | 17. listopadu 2017 v 21:57 | Reagovat

Môj Ex to mal ako tím bulding a veľmi si to pochvaloval. Tiež by som to niekedy chcela skúsiť :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama