Neplánováno. Jak to dopadne, když nemám v hlavě koncept článku.

14. ledna 2018 v 20:29 | Matty |  Životní trapasy
Na začátek bych si dovolil takovou malou rýmovačku. Kvalita tak na úrovni Skácela a jeho básně o hroznovém vínu. Tu jsme měli vloni u maturitní zkoušky z češtiny a myslím, že to nejlépe shrnuje tahle věta. "Vždyť to byla nějaká random rýmovaná sračka." To není moje věta. Ale znáte tu scénu ani z nevím jakého filmu, kde Hitler pošle ven z bunkru své ovečky, nechá si tam jen Hösse a dva jiné a začne zuřit? To se dá předabovat skoro na cokoliv. Tak to někdo předaboval na maturitu z češtiny. Myslím, že to docela dobře vystihlo naše rozpoložení po té maturitě, ale to už tady bylo, a pokud nebylo, tak bude.

No ale teď konečně k té mojí rýmovačce, abyste se dozvěděli, co ze mě zase vypadlo. A mimochodem, je to další důkaz, že fakt nejsem na poezii. Ale někam do společné sbírky by to snad mohli dát, když je tam dneska i Jana Topinková. Kdo neznáte, podívejte se. Píše hlavně ty… jak se tomu říká… básně o zemřelých lidech… piety, nebo jak to je? Ne, to je vlastně obraz Ježíše Krista. Já nevím, jak se tomu říká. Pokud byste někdo věděl, dejte mi vědět, ať jsem zas o něco chytřejší. A na paní Topinkovou se podívejte. Občas jsou ty její básně fakt na ránu z milosti.


"Alergie, to je svině,
zas nemůžu dýchat plně
a zas píšu závěť svou.
Bez léků teď jako vůl,
kapacitu mám tak půl
a plíce mi po vzduchu řvou."

No, říkal jsem, že to je něco tak otřesného, že bych lepší poezii vyčetl i z captcha kódu na Uložto… Ale poezie opravdu není moje báseň. A beztak už všichni, kteří jen přičichli k některým současným takzvaným básníkům, visí na stromech, takže mě ani nemá kdo kritizovat. Ech, kde jsem to byl. Asi bych vám měl vysvětlit, proč jsem tohle stvořil. No, jsem totiž na víkend zase u své femme fatale. To slovo "fatale" je někdy fakt na místě, protože pobyt v jednom domě s její kočkou má pro mě docela vážné následky. Asi už jste pochopili, že mám alergii na kočky. Ta mi sice povolí, když beru léky, ale dnes je s sebou nemám. Výsledek je tudíž víc než předvídatelný. Většinu dne a hlavně noci ležím na posteli a lapám po vzduchu. Jo a s tou poloviční kapacitou jsem to nepřeháněl, fakt se víc nenadechnu. Je to, jak kdyby mi na plicích seděl pořádně vzrostlý slon nebo rovnou plejtvák. A k tomu mě ještě včera porazila nějaká jednodenní viróza, nebo co to bylo. Suma sumárum, onemocnět, když se dusím už skoro za pochodu, to je prostě paráda. Kde mám tu závěť?

Pokud mi nevěříte, jak hrozné to je, tak vězte, že si nevymýšlím. Normálně sportuju, běhám, hraju stolní tenis, prostě jsem aktivní člověk. Dneska jsem se zadýchal i u výstupu do schodů. Za chvíli budu jezdit výtahem jak Zeman. Jen tak technická, kdo ho volil v prvním kole? Vždyť stejně do konce roku odstoupí kvůli zdravotnímu stavu. Radši bych tam tedy viděl Fischera, ale ze dvou kandidátů ve druhém kole volím jasně Drahoše. A teď se do mě klidně pusťte. Stejně o nás studentech lidi na Novinkách říkají, že když jsme se rozhodli drtivě pro Drahoše, že jsme debilové, co do toho nevidí, že nemáme mít volební právo, a že nám sklapne, až tady budeme mít čmoudy a podobně. Vůbec celá diskuse na Novinkách je i přes to jejich "monitorování" vulgární až běda. A Zemanovci se mohou u hodnocení cizích komentářů umínusovat. Prostě na palici. Jak tam nadávali mně, když jsem projevil názor, se kterým nesouhlasili, to radši říkat nebudu. Slušné to fakt nebylo. Jak je něco v uvozovkách anonymní, lidi si fakt nevidí do huby. Kdyby mi tohle řekl někdo na ulici, nechtějte vidět, jak bych reagoval. Jsem sice slušňák, ale někdo takový by ode mě dostal ránu, že by políbil nejbližší zeď. A nestyděl bych se za to. I s tou alergií, co se mě právě zase pokouší udusit, bych mu jednu vrazil. Vulgární lidi nesnáším.

Ale vraťme se konečně k té alergii. Dnes tady lítám sem tam. Jak Babiš, v jednu chvíli je pro spolupráci a v další mlží. (KRISTOVA NOHO, UŽ ZASE SKÁČU OD TÉMATU! S takovou bych třeba maturitní slohovku fakt nenapsal. Dejte mi někdo ránu, ať se konečně držím té alergie. Nebo po mně hoďte kočku nebo cokoliv.) No. Alergie je věc fakt nepříjemná. A člověku pak nepomůže ani čerstvý vzduch. Včera jsem se byl na půl hodiny projít po Kroměříži, aby mi plíce trochu povolily, a výsledkem bylo jen to, že jsem po návratu klepal kosu a nezahřál se ani pod dvěma peřinami. A pak jsem usnul. Ale to musím zaklepat, dýchalo se mi poměrně dobře. Tak snad ta hlava jako střep a žaludek jak na vodě k něčemu byly. Když jsem šel zpátky, přemítal jsem, kdo ze zahrádkářů najde pod smrčkem něco z mého oběda. Nakonec jsem to v sobě teda udržel všechno. Jsem rád. Ono by to nebylo hezké. Ještě by pak na mě vyběhla nějaká aktivistka. Prošla by ke mně s falešným novinářským průkazem a na hrudi by měla napsáno, že cizím lidem do zahrady se neblije. A skandovala by "Soukup je Flemingova děvka". A dostala by podmínku a roční vyhoštění. A příště by na mě šel chlap s poloautomatem.

Tak, co jsme si to dneska probrali? Moji alergii, Zemana, Babiše, volby, ukrajinskou aktivistku, kočku, další kočku, jinou kočku, diskuze na Novinkách… Na jeden den až dost. A takhle to prosím vypadá, když vás chci něčím obšťastnit (to znělo divně…) a nevím čím. Příště si budu muset na články psát scénáře. Jinak to bude pokaždé taková slátanina. Tak snad jste se aspoň trochu bavili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 14. ledna 2018 v 20:37 | Reagovat

Hodně štěstí v boji s alergií :-) Jsem opravdu zvědavá jak dopadne druhé kolo voleb, myslím že to bude velmi těsné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama