Únor 2018

Nejnebezpečnější práce

27. února 2018 v 20:42 | Matty |  Nezařazené
Za svůj krátký život jsem si prošel několika pracemi - brigádami, praxemi a tak všelijak podobně. První byla práce v kuchyni, tedy v něčem, co se jmenuje Sokorest. Sokolovský restaurant, jestli někdo nechápe. To nebylo zrovna hezké. Těch osm hodin leštění digestořů zažraných od celoročního tuku mi ukázalo, jak můžu být rád, že mám doma myčku nádobí. Ale ještě horší práce byla ta, kterou jsem dostal dva roky nato. Rekultivační práce. No, přesněji řečeno to bylo osekávání. Se srpem kolem lesní školky. Šel jsem tam dvakrát, vždy přes prázdniny. A něco z toho opravdu stálo za to. Vyjmenoval bych pár příhod.

Ranní šokové probuzení

19. února 2018 v 10:07 | Matty |  Nezařazené
Taky nesnášíte, když vás ráno něco nebo někdo vytrhne ze sladkého sna? Zrovna jste v tom nejlepším, krásná slečna se k vám blíží... No, nechme toho. Ostatně mně se tohle nikdy nezdá. Mně se zdá buď magořina level non plus ultra, nebo věc, ze které udělám příběh na román. Nesmějte se, tak to je. Ten nápad na knihu, na které teď pracuji, opravdu přišel ze sna. Sice jen ten základní koncept, ale stačilo to. A pak co nejde s trochou fantazie.

Sny jsou věc krásná. Pomůžou člověku zapomenout, i když má někdy ještě hodinu po probuzení barvu jako rak a přemýšlí, co se mu to krucinál zdálo. To je v případě těch hezkých snů. V případě nočních můr máte ještě tak hodinu po probuzení taky červenou barvu. Ale k tomu taky tep sto osmdesát a náběh na mrtvici. Jeden takový sen si pamatuju dodnes, je to už pěkných pár let zpátky. Nevím jak se mi do snu dostal Jakub Janda, ten náš skokan na lyžích. A řach, najednou tam místo Jandy byl nejspíš Tyrannosaurus rex a já se vzbudil uprostřed noci mokrý snad i mezi půlkami. A něco podobného se mi stalo i dneska ráno, ačkoliv žádný T-rex tentokrát v mém snu nebyl a Janda v obleku kandidující za ODS do Poslanecké sněmovny už vůbec ne.


Falešné profily na Facebooku

1. února 2018 v 14:59 | Matty |  Nezařazené
Pokud jste zejména mladý muž v produktivním věku, kterému testosteron vytéká ze všech pórů a jehož velikost penisu je až zarážející, dozajista máte Facebook. A pokud máte Facebook a na něm fotku, na které byste Arnolda Schwarzeneggera strčili do kapsy, dozajista se to musí stát. Jednoho dne vám napíše krásná slečna, která vám řekne, že se do vás zamilovala a že se k vám chce přestěhovat, pokud jí pošlete peníze, a vy jednoho dne zjistíte, že vás jednoduše napálil internetový podvodník.