Jak mě průvodčí zachránila od pokuty

1. března 2018 v 16:40 | Matty |  Cestování
Tak takový cestovní blázinec, jaký se mi dnes povedl, mi ani nebudete chtít věřit, za to vám ručím. Už jsem sice říkal, že během cestování s Českými drahami jsem už leccos zažil, ale dnešek se vymyká dokonce i z kategorie "neobvyklé zážitky", a to hlavně proto, že jsem si to zavinil sám. To, co se mi totiž povedlo, v tom mém seznamu zmatků a nehod nemá obdoby.


Že se něco semele, jsem tušil už od brzkého rána, hlavně kvůli tomu, že jsem zaspal přednášku. Prostě, když chodí vaši spolubydlící spát po půlnoci, na vstávání vás moc neužije. Vzbudil jsem se přesně ve chvíli, kdy mi jedna přednáška začínala. Sice se nabízela možnost vyskočit a hnát se tam ozlomkrk, ale vzhledem ke vzdálenosti bych tam doběhl přinejlepším po půlhodině, a to nemělo moc cenu. Tak jsem na to rezignoval a začal se radši balit na cestu.

Cesta na nádraží proběhla poměrně hladce, ale problémy se začaly kupit ve chvíli, kdy jsem vlezl do vlaku. Když jsem totiž přišel na místo, kde jsem měl sedět, seděla na něm paní, která měla rezervačku na to samé místo. To už mi něco nesedělo, a tak jsem se podíval na svoji elektronickou jízdenku. V ten moment by se ve mně krve nedořezal. Místo na 1. března byla napsaná na 29.! No pro Kristovy rány! V první chvíli mě regulérně napadlo, že z toho vlaku vyběhnu, než se rozjede, ale bohužel jsem to nestihl, vlak právě zasupěl a odjel. Takže co jako teď?

Mojí jedinou nadějí bylo čekat na průvodčí, vysvětlit jí, co se stalo a pokusit se to nějak vyřešit. A tak jsem tak deset minut postával u východu a čekal, a dušička už si připravovala jedy, nože a podobné věci na sebevraždu. A pak paní průvodčí dorazila a "Jízdenky, prosím". Tady ale musím zaklepat - to, jak se paní průvodčí nakonec vyvrbila, mě ohromilo. Když jsem jí vysvětlil, co se stalo a jak se to dá řešit, netvářila se ani trochu rozzlobeně, nakonec mi s úsměvem poradila, ať blbě zakoupené lístky zruším a zakoupím na internetu lístky do tohohle vlaku. To jsem taky udělal. Bohužel, protože vlak už z Olomouce odjel, mě to nepustilo na celou cestu, ale jen úsek od Pardubic dál. Takže když se paní průvodčí vrátila, dořešil jsem úsek z Pardubic a zeptal se jí, jak řešit úsek z Olomouce, který jsem de facto projel jako černý pasažér. Paní průvodčí prohlásila, že se to řešit dá, ale že je tam docela mastná přirážka a to je zbytečné. Pak mi tedy navrhla, ať se nenervuji a koupím lístek na jiný vlak, který jede po trase Olomouc - Pardubice, ona si to potvrdí jako použitou jízdenku a bude vyřešeno. To už jsem nestačil zírat - opravdu to tak šlo udělat! Lidi, já nevím, jakou máte zkušenost s Českými dráhami, ale téhle neskutečně milé, chápavé a ochotné paní průvodčí jsem nemohl dostatečně poděkovat. Kdyby byla trochu víc v mém věku, asi bych ji na místě pozval na rande. A pak že České dráhy umí člověka jen dostat do varu. Někdy to je možná pravda, ale když člověk vyvede takovou koninu, někteří z nich, kteří mají pochopení, mu nakonec zachrání zadek. Myslím, že na tuhle paní z Pendolina si budu pamatovat ještě dlouho.

A ještě dodám jednu věc: víte, jak se říká, že na podělanýho i hajzl spadne? Když už jsem si myslel, že z Prahy bude domů klid, někde před Plzní odešla lokomotiva. Nabrali jsme hodinu a půl a ještě nám řekli, že si máme v Plzni přestoupit jinam, že kvůli tomu vlak jede do Stříbra a otočí se zpátky... To je fakt den...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 2. března 2018 v 19:09 | Reagovat

Tohle je např. v Německu běžné. ČR se má ještě co učit. Paní průvodčí by měli naklonovat. :-)

2 Leník Leník | Web | 3. března 2018 v 9:25 | Reagovat

Já se sestrou jezdíme vlakem několikrát do týdne - na koně. Všichni průvodčí už nás znají a my je taky. Všichni už ví, kam pojedeme :D. S některými si i povídáme :), jsou fajn.

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 10. července 2018 v 10:34 | Reagovat

A to to nešlo normálka prodat bez přirážky? Několikrát jsem doběhla vlak na poslední chvíli, u pokladny sice ne zas taková fronta, ale zkrátka dostatečná, abych ho nestihla, tak jsem do vlaku nastoupila bez jízdenky, tohle řekla průvodčímu a on mi ji bez přirážky prodal (a byl to teda rychlík přes půl republiky).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama