Elektřina, pes a den na palici

10. července 2018 v 9:42 | Matty |  Životní trapasy
Asi právě uvažujete, co má tenhle nadpis znamenat. No, já vám to vysvětlím jedním rázem. Vzhledem k tomu, že jsem v noci na dnešek vstával pravidelně v 0:14, 2:38, 3:33 a 4:51, moc jsem se nevyspal. Můj inteligenční deficit v tuhle chvíli tedy balancuje někde na hranici lenochoda a ježury, takže proto tyhle nadpisy. A největší pr... kotina... na tom všem je, že když takhle uprostřed noci spěchám na záchod, šlápnu na nějakou Jackovu hračku a hodím smyka po podlaze. A samozřejmě vzbudím rodinu. Ale abych neodbíhal od tématu dnešního článku, přisliboval jsem si už týden, že tohle, co se stalo, sem dám. Protože je to názorná ukázka toho, jak se z poměrně klidného dne v práci může stát den na palici.


Jak probíhá můj klasický den na parkovišti, to víte z loňska - auto, auto, auto, závory, kniha, nadávající chlap, auto, auto... Když je trochu teplejší den, je na jeden den dost práce. To ale nebyl zrovna případ toho dne až do odpoledne, kdy se udělalo sluníčko. A pak se tedy začaly dít věci. První věcí bylo hlášení mojí vedoucí, paní Jiránkové, že se hledá majitel čivavy. Nevěnoval jsem tomu zvláštní pozornost, dokud jsem asi o hodinu později tu čivavu neuviděl. Byl to takový ten vychrtlý chudáček, a metal si to sem a tam přes parkoviště až k závorám na vjezdu, kde jsem seděl, a až dozadu po silnici, kam jsem dohlédl. V první chvíli jsem myslel, že vzal někomu roha z přilehlých zahrádek, ale on chudák neměl ani obojek. Bylo mi v tu chvíli normálně líto, že nemám ani misku, kam bych mu nalil aspoň vodu, v tu chvíli už to pražilo.

Protože majitel se samozřejmě nenašel, zavolali jsme pozdě odpoledne policii, aby pejska přijeli odchytit. Jenže tady se něco krutě zvrtlo. Prvně, pes k sobě nenechal nikoho přijít ani na deset metrů. A já se tomu ani nedivím, když jsem viděl, co strážci zákona zvolili za dementní taktiku. Aby nemuseli v tom sluníčku běhat pěšky, popojížděli za ním autem sem a tam. Já být ten pes, už jen za tohle taky beru roha. Prostě, deset metrů tam, deset zpátky, a ještě k tomu přes moje závory, že jo. Nebýt toho, že jsem měl zrovna dost práce, asi bych se lámal smíchy. Abych to zkrátil, psa nechytili a vzdali to. Ještě po dvou dnech tam chudák někde běhal a asi tam běhá do teď. Pokud tedy nenasadili hlídku s trochu slabším stadiem demence. Pardon, to se nedá jinak nazvat.

Druhá věc, která se mi toho dne stala, už tak veselá nebyla. Opět mi zastavilo auto, já vyfasoval peníze a že tlačítkem zvednu závoru. Zmáčknu jednou a nic. Zmáčknu dvakrát a nic. Tak si vezmu klíče, že se pravděpodobně něco podělalo a závoru zvednu ručně. Zastrčím klíč, otočím... a zase prd. To už je mi jasné, že je malér, protože to samé se stalo loni. Ženu se k telefonu, mačkám číslo, chyba. On prostě zničehonic v celém areálu kompletně vypadl proud, takže to vyřadilo všechno, co je na elektřinu. Počítače na pokladnách, eletrické ovládání závor na parkovišti, dokonce i vnitřní telefonní linky to bez proudu vzdaly. A teď babo raď, protože závory jsou dole, ani se nehnou, a mně se dělají kolony. Takže metu sprinty na pokladny a žádám si technika, aby ty závory zvednul ručně, nebo lidem hrábne. Než se tam asi po pěti minutách dostal na kole (proč sakra jel těch padesát metrů na kole?), lidi opravdu byli dost nerudní. Zvednul závory klíčem a začalo se pracovat postaru. To znamená na pokladně zapisovat všechno na papíry a pak to dostat do systému, až zase naběhne proud. Mě se týkalo to samé, jen s tím rozdílem, že já dostal reflexní vestu, aby mě někdo nepřejel, takové lístečky, jako se dávají na plese, a stavěl auta ručně. A pak to taky naťukával do systému. A největší sranda byla, že se mi najednou sama od sebe ta příjezdová zvednutá závora sklopila zase zpátky. Takže jsem metal na vrátnici ještě jednou, co se jako děje, abych se dozvěděl, že proud naskočil a já to mohl normálně zvednout tlačítkem. Takže jsem ze sebe nakonec ještě toho debila udělal já... Jak jsem říkal, podobná věc se stala loni, ale to odešla jen odjezdová závora, ne obě naráz. A doufám, že letos už se to nestane, protože pak je to pořádný malér, kor když je zrovna nával. A ironií toho všeho je, že elektrárnu, odkud to taháme, máme z koupaliště doslova co by kamenem dohodil a stejně to klekne. Holt když se daří, tak se daří...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 10. července 2018 v 10:30 | Reagovat

Moment, jako že oni prostě mezichleba nenahnali autem (jakej div...), a tak to vzdali? A prostě se na něj vyprdli? K čemu tam teda vůbec jeli? Když ho teda nedokážou odchytit přímo oni osobně, neměli by zavolat někoho dalšího místo toho, aby se na to vyprdli? Od čeho pak jsou? To mě vážně překvapuje...

2 Matty Matty | 10. července 2018 v 12:05 | Reagovat

[1]: Hele, Ann, já se v první chvíli domníval, že ho chňapli, protože jsem neviděl kvůli práci, kdy odjeli. Ale o dva dny později jsem ho z okýnka pokladny viděl znova, takže buď utekl odněkud znova, čemuž nevěřím, protože vypadal, že ho někdo vyhnal - neměl ani obojek - nebo ho prostě nechytili.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama