Srpen 2018

Kop nesprávným směrem

28. srpna 2018 v 11:49 | Matty
Dnes si na příkladu z poněkud exotického sportu, z taekwonda, ukážeme, jak moc může snaha uspět na takové akci, jako jsou olympijské hry, ovlivnit zdravé uvažování člověka. Finanční pobídky národních svazů za dobrý výsledek, které mohou být v chudších sportech téměř astronomické, a možnost se proslavit, způsobí občas v případě sporného rozhodnutí zkratkovité jednání, jako se to stalo na olympiádě v Pekingu Kubánci Ángelu Matosovi.

Jak jednat s lidmi na parkovišti

26. srpna 2018 v 16:09 | Matty |  Nezařazené
A je to tu. Sezona veder nám pomalu končí a zaplaťpámbů za to, protože já jsem z posledních dvou měsíců strávil více než polovinu na brigádě. Ale tak peníze jsou to hezké, a kromě toho není o zábavu nouze. Dnes bych vám rád přiblížil příhody, ve kterých hráli roli především lidé v autech na parkovišti, nebo to zkrátka byly příhody dvou a více osob. A začínáme pěkně zostra.

Hermann Maier a jeho Nagano

5. srpna 2018 v 10:53 | Matty |  Nezařazené
Příběh, který vám dnes odvyprávím, je vskutku neuvřitelný. Ačkoliv zimní sezona nám ještě chvíli nezačne, tohle byl jeden z největších sportovních příběhů na přelomu tisíciletí. Je to příběh rakouského sjezdaře Hermanna Maiera. Jeho účinkování na olympiádě v Naganu z něj udělalo nesmrtelnou legendu - a vyneslo mu to mimo jiné přezdívku Herminátor. Ta, jak uvidíte, je naprosto oprávněná.


Kolik komor máme v srdci pro "ty jediné"

2. srpna 2018 v 15:35 | Matty
Říkává se, že místo v srdci má jen jedna. Nebo jeden, v případě, že máte jen jeden Y chromozom. A pokud cítíte píchání u srdce pokaždé, když tu jednu nebo toho jednoho spatříte, buď jste našli lásku svého života, nebo infarkt myokardu. Jenže je to tak vždy úplně pravda? Vždyť kolik žabáků jste dámy musely políbit? Ono to místo v srdci je tak trochu pochybná záležitost. Nejspíš každý, se kterým jste kdy něco měli, měl v srdci vlastní komůrku, kterou jste pak zamkli, když to ten dotyčný nebo dotyčná pohnojil, a odemkli jste novou. Je to jak vězení, jen s tím rozdílem, že sexuální touhy si na vás nemá ve sprše kdo vybíjet. (V případě, že jste to pohnojili vy, byste se měli taky někam zamknout. Komoda ve sklepě bude stačit.)

Loď na obzoru!

1. srpna 2018 v 9:45 | Matty |  Cestování
Být kapitánem lodi je krásné. Celý den si plujete po moři (nebo po nádrži), sem tam přejedete nějakého plavce a rozemelete ho na kaši, zkrátka pohoda. Realita je ovšem tomuto na hony vzdálená. Kapitán lodi musí mít nervy jak z ocele, reflexy naklonované Ripleyové k tomu a mozek Hermiony Grangerové se taky hodí. O tom jsem se názorně přesvědčil při třech dnech na přehradě Orlík. Sudy s mrtvolama v louhu jsme sice nevylovili, ale i tak bylo o zážitky a hlavně nervy bohatě postaráno.