Září 2018

Študáč

18. září 2018 v 12:18 | Matty
Kde se najíst, když vám náhodou ještě týden nefunguje menza, aby vás to nezruinovalo? No, jeden tip bych po dnešku měl. Bloudil jsem a bloudil, až jsem dorazil sem: co by kamenem dohodil od olomouckého Horního náměstí se ve sklepních prostorách nachází restaurace Študáč. Jméno je to velice přiléhavé, protože i klientela byla během mé návštěvy zejména studentská. A byla to dobrá volba.


Sportovní blog

6. září 2018 v 11:13 | Matty
Zajisté jste si všimli, že občas tady na blogu vyprodukuju i příběh sportovní, protože jsem sportovec jako poleno. Dospěl jsem ale k názoru, že bych neměl míchat jabka a hrušky, čili nechat blog satirický blogem satirickým a sportovní příběhy publikovat jinde. Kdo chce, najde si cestu. Proto odteď veškeré příběhy, které nemají co dělat se mnou, najdete zde:Přeji vám příjemné čtení a doufám, že tam někdy zavítáte :-)

Tragédie v Le Mans

3. září 2018 v 11:00 | Matty
24 hodin Le Mans. Nejslavnější automobilový závod světa nebyl v 50. letech jen obrovskou podívanou pro diváky, ale v době po druhé světové válce vítané povyražení. A tak se na ročník 1955 sjelo do francouzského městečka Le Mans téměř tři sta tisíc diváků, kteří se rozprostřeli po celé délce třináctiapůl kilometrového okruhu. Ti nejšťastnější pak zabrali místa podél starovní rovinky, na níž měly jednotlivé stáje svá depa. Ta tehdy nebyla oddělená od dráhy jako dnes. Fanoušci, kteří se těšili na dlouhý závod, netušili, že za tak dobrý výhled mnoho z nich zaplatí životem...